Str: [1]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: PK  (Posjeta: 617 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
simici789
Mini Betta
**

PK
« na: Travanj 14, 2019, 10:06:50 »

Pozdrav.
I dalje stalno citam i uzivam u vasim mrestovima i novim ribama, ali su mi bette poslednjih par godina bile (dragi) ljubimci - ostao jedan akvarijum sa bettanom.
Kod nas , do sada, nije bilo u nekoj redovnoj ponudi PK riba, pa je moje prakticno znanje o njima nula, a teoretsko na citanju vasih postova :).
Nabavila sam dva PK muzjaka, jako lepe ribe i ono sto vidim je da su zdrave i kvalitetne, pune snage.
I tu bih stala. Deluju mi kao HMPK ali ni to nisam sigurna.
Moze pomoc - koja je vrsta i sta bih dobila ako ne uspem naci PK kvalitetne zenke, te ih (ako ne odolim zelji) budem mrestila sa delta  ili eventualno CT zenkama?
Plavi pretpostavljam da je marble riba, probijaju mu plave ljujskice ponegde, crveni je meni licno jos lepsi, ali , pretpostavljam da ce i on da promeni boju u nekom momentu. Ja bih volela kada bi ostali ovakvi, ali mi to ne deluje osnovana nada :).
Evidentirano
CARPenter
Predsjednik

Spol: Muški

« Odgovor #1 na: Travanj 14, 2019, 10:27:20 »

Oba su HMPK ili ti halfmoon plakat ili ti asimetrični plakat, po boji su oba 99% marbli, pa možda još dođe do promjena, a moguće da ostanu isti, to je nemoguće predvidjeti pogotovo zbog toga što neznaš njihovu povijest.

Ženki hmpk kod nas ima, mrijestiti s deltom ne, dok s ct jedino ako želiš doći do ctpk što je dosta komplicirano.

"Crveni" je bolji po formi i djeluje mi kao nosioc DT gena, opaque dragon bijeli sloj je jak na obije ribe, pa bi za ženku trebalo odabrati neku bez toga je previše tog "dragona" sloja vodi k alien eyes i tumorima po tijelu čak i kod marbl riba!
« Zadnja izmjena: Travanj 14, 2019, 10:34:50 od CARPenter » Evidentirano
simici789
Mini Betta
**

« Odgovor #2 na: Travanj 14, 2019, 19:22:39 »

Hvala puno.
Znaci da trazim prevoz kad se resim ! A, pravi plavi gnezdo "za sve novce". Na tri sprata. Nisu mi ovakvo pravili ni u mrestu
Evidentirano
CARPenter
Predsjednik

« Odgovor #3 na: Travanj 14, 2019, 23:47:55 »

Trenutno sam slab s ribama, ali uvjek se nađe neki solidni višak!
Ako nisi imala plakate do sad onda češ se ugodno iznenaditi! betta lol
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #4 na: Travanj 15, 2019, 09:22:19 »

Lijepi plakati. palacgore

U svakom slučaju, ako ćeš ih mrijestiti probaj nabaviti neku kvalitetnu ženku odgovarajuće veličine. Nema smisla eksperimentirati s nečim što nije niti malo kompatibilno.

Što se tiče CTPK linije, za sada nemoj još razmišljati o tome. To je komplicirana varijanta i puno selekcije. Kreni s nečim jednostavnijim za početak.

A kratkorepe bette su puno zanimljivije i življe od dugorepih. Nemam ništa protiv dugorepih, dapače, ali plakati definitivno  imaju svojih prednosti.
Evidentirano
 Str: [1]   Gore
  Ispis  

Skoči na: