Str: 1 ... 4 5 [6]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: W01 Red Dragon SHPK x Red Dragon SHPK  (Posjeta: 1195 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
CARPenter
Predsjednik

Spol: Muški

« Odgovor #75 na: Srpanj 24, 2019, 15:18:55 »

Slikao ih je moj sin, pokušat ću ja to malo bolje odraditi, pa ću staviti nove fotke. Onda ću i ja moći bolje procijeniti, a i vi.
betta

Probaj!

Inače problem kod manjih mrijestova je to što imaš što imaš, karikiram kad ih je samo recimo 20 mogu svi biti loši, a recimo da ih je u istom mrijestu bilo 100 kom. možda bi 10 bilo perfektno.
Ne govorim da su tvoji loše nego samo primjer!
Daj bolje fotke pa bumo vidli kaj imaš!
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #76 na: Srpanj 25, 2019, 00:10:57 »

Evo novih slika od mužjaka broj 01 i ženke broj 03. Otišla mi je baterija na fotoaparatu pa nisam mogao nastaviti.

01

03

Nadam se da se sada bolje vidi. Ono što ja vidim novo je da ženka, za razliku od mužjaka, ima loš "top line". Dodatno sam slikao i frontalnu sliku da se vidi koliko dragon sloja nedostaje kod ženke.

Čekam vaše komentare...  Cheesy
« Zadnja izmjena: Kolovoz 10, 2019, 20:13:57 od Werther » Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #77 na: Srpanj 29, 2019, 11:39:38 »

Koliko vidim nitko ništa ne komentira... to znači da ili imate potpuno isto mišljenje kao ja ili su ribe pak toliko loše da nemaju šanse niti u New Breeder kategoriji. Cheesy

Bilo kako bilo, večeras ću odraditi novo fotografiranje preostalih riba, za slučaj da netko ipak odluči napisati nekakav komentar.

betta
Evidentirano
CARPenter
Predsjednik

« Odgovor #78 na: Srpanj 30, 2019, 20:35:17 »

Kad flearaju nakon samog zaleta na drugu ribu postoji trenutak kad se postave bočno full rašireni, probaj to uloviti, ovo u napadu su obično popigani i leđna peraja nepokazuje se u punom potencijalu jer je obično malo sklopljena prema nazad.
Inače lakše ih je dobro pofotkati s ogledalom nego kad vide drugu ribu, jer ogledalom možeš kontrolirati flare dok kad vide drugu ribu obično kreće jurnjava!
Evidentirano
Joker
Moderator

« Odgovor #79 na: Kolovoz 09, 2019, 16:37:10 »

Zaista je tesko procijeniti ribu na temelju slabih slika. No, po meni je bitnije da obratis paznju na formu nego na boju. Jer forma nekako uvijek vise upada u oci.

Po meni prvi muzjak ima preoble rubove u repu. To be trebalo biti zantno ostrije.

Sto se tice dvojke, zapravo mislim da je to muzjak. Ne vidim jajnu tocku, ventralke su tipicne za muzjaka. Vjerojatno ce duzina peraja jos nadoci.

Od prijasnjih mi se zapravo jako svidja broj 6. Naravno da ne bi trebao imati bijeloga u perajama, ali ako je forma dobra i ako tog bijelog ima otprilike jedako u svim perajama, to je zanemarivo.
Evidentirano
Joker
Moderator

« Odgovor #80 na: Kolovoz 09, 2019, 16:46:23 »

I jos jedan bitan komentar. NIKADA ne znas kakve ce biti ribe konkurencije. Stoga, poneses najbolje ribe koje imas i nadas se da ce biti bolje od ostalih. Druge opcije ionako nemas. Ali nemoj misliti da tvoje nisu odlicne, samo zato sto nisu savrsene. Jer NEMA savrsene ribe.
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #81 na: Kolovoz 10, 2019, 20:22:34 »

Ma u ovom trenutku jedino i želim samo odabrati najbolja 3 mužjaka i najbolje 3 ženke, a onda kako bude na natjecanjima.

Najveći problem mi je u ovom trenutku veličina riba. Mislim da su najveće oko 3-3.2 cm bez repa. Otkazao sam prije par dana sudjelovanje u Arcenu, a lako je moguće da niti za Zagreb ribe neće biti dovoljno velike. Ali dobro vidjet ćemo još u narednih 3 tjedna.

S obzirom da sam sada 10-ak dana na godišnjem, a baš nikog u ovom periodu nisam mogao naći da ih hrani u Minhenu dok sam ja na Braču, napravio sam nešto što valjda još nitko nije. Ponio sam sa sobom na ljetovanje 24 mlada red dragona, 8 odraslih betta, te malce divljih betta splendens. Cheesy

betta
« Zadnja izmjena: Kolovoz 10, 2019, 20:27:41 od Werther » Evidentirano
CARPenter
Predsjednik

« Odgovor #82 na: Kolovoz 11, 2019, 12:39:17 »

Ma u ovom trenutku jedino i želim samo odabrati najbolja 3 mužjaka i najbolje 3 ženke, a onda kako bude na natjecanjima.

Najveći problem mi je u ovom trenutku veličina riba. Mislim da su najveće oko 3-3.2 cm bez repa. Otkazao sam prije par dana sudjelovanje u Arcenu, a lako je moguće da niti za Zagreb ribe neće biti dovoljno velike. Ali dobro vidjet ćemo još u narednih 3 tjedna.

S obzirom da sam sada 10-ak dana na godišnjem, a baš nikog u ovom periodu nisam mogao naći da ih hrani u Minhenu dok sam ja na Braču, napravio sam nešto što valjda još nitko nije. Ponio sam sa sobom na ljetovanje 24 mlada red dragona, 8 odraslih betta, te malce divljih betta splendens. Cheesy

betta

Werther TI SI KRALJ!!!  bravo bravo bravo betta betta lol lol
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #83 na: Kolovoz 11, 2019, 20:12:39 »

Da. Baš kralj. Prije dvorska luda. sram

Mislio sam da će me žena "u top staviti", a na kraju i nije bila previše iznenađena. Cheesy lol
« Zadnja izmjena: Kolovoz 12, 2019, 12:04:20 od Werther » Evidentirano
Joker
Moderator

« Odgovor #84 na: Kolovoz 19, 2019, 11:44:10 »

Werther TI SI KRALJ!!!

POTPISUJEM!!!!

I pod obavezno iz izlozi, jer tko kaze da su ostali NB u boljoj poziciji? :)
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #85 na: Kolovoz 20, 2019, 15:26:44 »

I pod obavezno iz izlozi, jer tko kaze da su ostali NB u boljoj poziciji? :)
Ma ja ću ih svakako izložiti, u svakom slučaju sve one ribe koje budu dovoljno velike, ali blesavo mi je donositi ribe iz Minhena u Zagreb ako bi zbog premale veličine mogle biti diskvalificirane.
Evidentirano
CARPenter
Predsjednik

« Odgovor #86 na: Kolovoz 21, 2019, 10:01:03 »

Ma ja ću ih svakako izložiti, u svakom slučaju sve one ribe koje budu dovoljno velike, ali blesavo mi je donositi ribe iz Minhena u Zagreb ako bi zbog premale veličine mogle biti diskvalificirane.

Ako se dobro sjećam direktiva IBC-a za veličinu je da se gleda kroz "prste" za 1-2mm, posebno kod new breedera, tak da ako su na granici nemojse brinuti oko toga!
Evidentirano
 Str: 1 ... 4 5 [6]   Gore
  Ispis  

Skoči na: