Str: 1 2 3 [4] 5 6   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: W01 Red Dragon SHPK x Red Dragon SHPK  (Posjeta: 1527 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Toni
Betta veteran

Spol: Muški

« Odgovor #45 na: Travanj 17, 2019, 17:53:25 »

2l s poklopcem (slicna ovima)

https://dijaspora.shop/lamart-lt6009-plasticna-posuda-za-cuvanje-hrane
Evidentirano
CARPenter
Predsjednik

« Odgovor #46 na: Travanj 17, 2019, 18:56:37 »

To je PP plastika koja nije potpuno prozirna, imao sam to za drip prije, ako to četo pereš sve se izgrebe, a u perilicu neide!
Meni su ove od litru ok, perem ih u perilici suđa na najvišoj temperaturi s detrđentom (32 stanu u perilicu odjednom), ribama ne smeta i manje imam problema s boleštinama nego ikad.

Imam cca 200 takvih flaša, 65 je u upotrebi, kad mjenjam vodu u čiste natankam vodu i samo kroz ruku izcjedim prljavu vodu i ubacim ribu i puževe u čisto! Manje od sata mi treba za promjeniti svima vodu, jednom u 8-14 dana, ovisno koliko ih hranim, i dodajem čaj od katape i malo soli!
Evidentirano
CARPenter
Predsjednik

« Odgovor #47 na: Travanj 17, 2019, 19:00:04 »

Poklopce nemam, već imam narezane polikarbonat prozirne ploče od 2mm narezane na trake nešto šire od grla staklenke, pa kad hranim zadignem jedan kraj i odmah hranim cijeli red, umjesto otklapanja svake posebno, ujedno kroz to imaju svijetla od gore!
Evidentirano
Toni
Betta veteran

« Odgovor #48 na: Travanj 17, 2019, 22:17:09 »

To je PP plastika koja nije potpuno prozirna, imao sam to za drip prije, ako to četo pereš sve se izgrebe, a u perilicu neide!
Meni su ove od litru ok, perem ih u perilici suđa na najvišoj temperaturi s detrđentom (32 stanu u perilicu odjednom), ribama ne smeta i manje imam problema s boleštinama nego ikad.

Imam cca 200 takvih flaša, 65 je u upotrebi, kad mjenjam vodu u čiste natankam vodu i samo kroz ruku izcjedim prljavu vodu i ubacim ribu i puževe u čisto! Manje od sata mi treba za promjeniti svima vodu, jednom u 8-14 dana, ovisno koliko ih hranim, i dodajem čaj od katape i malo soli!

Da, jako se izgrebe plastika i to joj je mana. Homade caj? Moze recept? (ovdje ili PP)
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #49 na: Travanj 17, 2019, 23:08:06 »

Ma ja sam isto skloniji staklenim posudama, ali možda se za početak poslužim i plastičnim posudama. Vidjet ću još.

CARPenter, ovo s perilicom za suđe ti je odlična ideja. Vjerujem da imaš manje problema s bolestima. Deterdžent i vrela voda... to je skoro kao dezinfekcija. Ali ti ili imaš dvije perilice za suđe (jednu za suđe, a drugu za betta staklenke) ili imaš vrlo blagonaklonu ženu doma. lol

Ovo s pleksiglasom koji pokriva staklene tegle je zapravo isto kako koristimo i na izložbi iznad bokseva.
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #50 na: Travanj 17, 2019, 23:27:01 »

Homade caj? Moze recept? (ovdje ili PP)
Dok čekaš CARPenterov recept... evo ti dva videa kako to radi Pichet:

https://youtu.be/iqOvftXyUdw

https://youtu.be/cyoo98vdpeQ
Evidentirano
CARPenter
Predsjednik

« Odgovor #51 na: Travanj 18, 2019, 00:40:58 »

Ma ja sam isto skloniji staklenim posudama, ali možda se za početak poslužim i plastičnim posudama. Vidjet ću još.

CARPenter, ovo s perilicom za suđe ti je odlična ideja. Vjerujem da imaš manje problema s bolestima. Deterdžent i vrela voda... to je skoro kao dezinfekcija. Ali ti ili imaš dvije perilice za suđe (jednu za suđe, a drugu za betta staklenke) ili imaš vrlo blagonaklonu ženu doma. lol

Ovo s pleksiglasom koji pokriva staklene tegle je zapravo isto kako koristimo i na izložbi iznad bokseva.

Ne, moja žena je morala prati flaše prije, jer moja ruka ne ulazi u flašu Cheesy, pa je samo snalažljiva, flaše se samo isperu prije stavljanja u perilicu, raspitao sam se i to je sigurno po zdravlje, jer se peru u kipućoj vodi i s detrđentom.
Istu stvar radi Ogels i u takvim manjima staklenkama ih drži!

DA slično kao kod nas na izložbi!
Evidentirano
CARPenter
Predsjednik

« Odgovor #52 na: Travanj 18, 2019, 00:57:23 »

Da, jako se izgrebe plastika i to joj je mana. Homade caj? Moze recept? (ovdje ili PP)

Dva krupna lista katape, presavijem na pola, i poklopim s šalicom za kavu da ne pliva u posudi od 2l za kuhanje te zalijem s litrom vode, pustim da se to polako krčka cca 1h, po potrebi doliti vode. Ostaviti da se poklopljeno ohladi. Krajnji proizvod bi trebao biti oko pola do 0,75 litre!
Prelijem u flašu i u frižider. Obično kuham ist dan ili dan prije izmjene vode, 3-5ml dodajem ribama na 1l vode, voda je dosta žuta jače nego od Atison spa!
Isto dodajem u mrijesne.
Pošto smo prošle godine Dudo i ja naručili cca 400 listova za isto toliko kn ako se dobro sjećam, ispada da me 2 lista koštaju 2kn, a imam za bar 2 izmjene vode svim ribama, puno puno jeftinije od SPA, a ponaša se identično i funkcionira isto!
Evidentirano
Toni
Betta veteran

« Odgovor #53 na: Travanj 18, 2019, 20:45:01 »

Hvala obojci...ja nisam nikad kupovao Atison Spa pa zato pitam, listovi na ebay-u su puno jeftiniji pa je racunica ocita Cheesy Meni treba samo za mrijesne jer u drip-u nema smisla
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #54 na: Travanj 23, 2019, 10:33:17 »

Danas ujutro sam se vratio doma i sve ribe su žive. smiley

Zadnji put su nahranjene prošli tjedan u četvrtak, što znači da su točno 5 dana bile potpuno bez hrane.

Malci doduše nisu morali na dijetu jer ih je hranila automatska hranilica 2x dnevno. I mogu reći da su ovi veliki sada još veći i jači. Danas navečer ću se baciti na usisavanje dna i izmjenu vode, pa ću malo detaljnije snimiti situaciju i odraditi novo fotografiranje.
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #55 na: Travanj 23, 2019, 21:52:09 »

59. dan

Evo i dvije nove fotke nakon večerašnjeg hranjenja odmrznutom artemijom. Najveći malci su oko 3.3 cm dugački sa repom, ali općenito su puno "korpulentniji" nego prije.

Fotografije

Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #56 na: Svibanj 03, 2019, 23:40:53 »

69. dan

Prve dvije grijače ploče su mi u međuvremenu stigle, pa sam prije nekoliko dana izdvojio prvih 7 malaca. Ako nađem uskoro nekakve upotrebljive posude ili staklenke nadam se da ću ovih dana izdvojiti još 7-10 komada. A možda ih na kraju i sve izdvojim pa kako bude.

Evo i novih fotografija prva dva izdvojena malca, nazvanih prigodno 01 i 02. Sa repom su veliki oko 3.7-3.8 cm.

W01 - 01 i 02

W01 - 01

W01 - 02

« Zadnja izmjena: Svibanj 03, 2019, 23:42:40 od Werther » Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #57 na: Svibanj 10, 2019, 10:34:49 »

Danas mi konačno stižu i naručene staklenke. Večeras ih sve slažem, punim s vodom, a sutra izdvajam preostale malce. Dugo sam razmišljao što da naručim, na kraju sam se za ovo odlučio:

Rundglas 'Profil' 1500 ml

Promjer 105.1 mm, otvor 90 mm, visina 235 mm

Link
https://www.glaeserundflaschen.de/Glaeser/nach-Sorte/Einmachglaeser/Rundglas-Profil-1500-ml--13275.html?pk_campaign=google_shopping&gclid=CjwKCAjwwtTmBRBqEiwA-b6c_9AVgMRGaADvf-DbQOurk87Vi3pZhSNS0Z7dcSSKi51hpVXZBoj7iBoCAKYQAvD_BwE
« Zadnja izmjena: Svibanj 10, 2019, 10:37:28 od Werther » Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #58 na: Svibanj 13, 2019, 09:35:46 »

"Uživo" su staklenke gigantske, nisam očekivao da će staklo biti toliko debelo. Imam dojam da mi koja i padne na pod da se ne bi razbila. Ali dobro, šta je tu je. Najbitnije je da grijače ploče uspijevaju zagrijati vodu na željenu temperaturu.

Sve ribe su jučer izmještene i ukupno ih ima 25 komada.

betta
Evidentirano
Fico_vz
Podpredsjednik

« Odgovor #59 na: Svibanj 13, 2019, 12:14:53 »

Odlično,  poslikat ih da vidimo napredak  palacgore
Evidentirano
 Str: 1 2 3 [4] 5 6   Gore
  Ispis  

Skoči na: