Str: 1 2 [3] 4   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: W01 Red Dragon SHPK x Red Dragon SHPK  (Posjeta: 348 puta)
0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.
Joker
Moderator

« Odgovor #30 na: Travanj 04, 2019, 15:24:34 »

Zaista su vec veliki. Mislim da ce nam evo i drugi clan (uz Carpentera) uspjeti u izuzetno kratkom roku odgojiti malce. Za mjesec dana i evo njih na izlozbenoj velicini.  bravo bravo
Evidentirano
Werther
Moderator

Spol: Muški

« Odgovor #31 na: Travanj 04, 2019, 16:51:20 »

Zaista su vec veliki. Mislim da ce nam evo i drugi clan (uz Carpentera) uspjeti u izuzetno kratkom roku odgojiti malce. Za mjesec dana i evo njih na izlozbenoj velicini.  bravo bravo
Ne znam da li baš toliko dobro rastu kao Carpenterovi, ali ja sam generalno zadovoljan. Od ovih najvećih neki već premašuju dužinu od 2 cm (s uključenim repom). Njih ću uskoro početi izdvajati pa ćemo vidjeti kako će dalje napredovati. smiley

Šteta što već za Beč neće biti dovoljno veliki, ali možda koji bude spreman za izložbu u Cernieru, tko zna!? Ali ako i ne budu, do Arcena i Zagreba zato ima i više nego dovoljno vremena.

Sada sam u fazi pripreme smještaja za izdvajanje malaca, proučavam grijače ploče, gledam u kakvim bi ih posudama mogao držati i sl. Čini mi se da ih ukupno ima oko 25 komada, ali za početak bih mogao izdvojiti 6-8 komada.
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #32 na: Travanj 08, 2019, 09:49:18 »

44. dan

Primjetim tu i tamo pokoji sukob mužjaka, čak sam i vidio jednog ili dvojicu s manjim oštećenjima na repnoj peraji. Očigledno je došlo vrijeme za odvajanje prvih mužjaka. Nego, imam dilemu... neke od većih riba su mi očigledno ženke, nikog ne diraju, nitko njih ne dira, imaju slabije ventrale itd. Da li njih i dalje ostavljam u zajedničkom akvariju tj. da li vi na početku odvajate samo najveće mužjake? Ili izdvajate i najveće ženke da bi ovim manjima koji ostaju u zajedničkom akvariju bilo lakše dolaziti do hrane?

Što se tiče rasta... malci rastu na očigled. Vjerujem da će rasti još i bolje kada ih izdvojim. Ovi najveći su već preko 2.5 cm s repom, neki su čak i između 2.5 i 3 cm.

Jel ima još mjesta za prijave za izložbu u Beču? lol
Evidentirano
CARPenter
Predsjednik

« Odgovor #33 na: Travanj 08, 2019, 09:54:09 »

Malo je to još za odvajati!
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #34 na: Travanj 08, 2019, 10:32:07 »

Malo je to još za odvajati!
Onda još bolje. palacgore

Zbog odlaska u Hrvatsku u vrijeme Uskrsa bilo bi mi idealno kada bih ih počeo odvajati tek nakon što se vratim tj. iza 22.04.2019. Tada će biti oko 8 tjedana stari. Misliš da je to izvedivo?
Evidentirano
CARPenter
Predsjednik

« Odgovor #35 na: Travanj 08, 2019, 10:56:25 »

Kad god ih odvajaš rano ili kasnije, uvijek ima nekih koji su manje ili više oštečeni!
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #36 na: Travanj 14, 2019, 21:39:08 »

50. dan

Kod mene i dalje sve po planu. Malo se zezam s nekim algama pa sam izbacio većinu Salvinie koja je plutala na površini ali osim toga nema nekih promjena. Ubacio sam i tri amano kozice da malo čiste alge, pa ću vidjeti kako će to dalje funkcionirati. Malci jedu sve što im se posluži na meniju. Imam neke sitnije žive bloodwormse i sitnije žive bijele larve komaraca pa sam ih počeo čitave ubacivati, više ih ne sjeckam. Tubifekse jedino još malo usitnim jer su neki od njih dosta dugački. Što se tiče malaca, sada su već prešli 7 tjedana starosti. Najveći od njih su oko 2.8 cm dugački sa repom.

Što se njih tiče zanima me da li netko sa sigurnošću zna do kada se razvija dragon sloj na malcima tj. kada se može reći da je to sad gotovo? Kao što se može vidjeti na priloženom videu i fotografijama najbolji malci imaju tek nekih 80-85% prekrivenosti tijela pa me zanima je li to sad konačno ili još ima nade da se dragon sloj poveća na cijelu površinu tijela? Njihov otac je tzv. full mask, može se reći da ima 100% prekrivenost tijela dragon slojem, dok je njihova majka na nekih 95% prekrivenosti tj. iznad glave joj se malo gubi dragon sloj. Mislio sam da će barem 2-3 malca dostići tih 100% kao što im ima otac ali sada više i nisam toliko siguran.

Video
https://www.youtube.com/watch?v=MREkReTgAok

Fotografije

Evidentirano
CARPenter
Predsjednik

« Odgovor #37 na: Travanj 14, 2019, 23:55:46 »

Nisam imao dragone, ali jesam marble s tim slojem. Koliko ja znam kod dragona što su stariji to im se taj sloj pojačava, pa tako im nastaju tumori te bijele boje i često im taj sloj iridisencije prekrije oči. Kako se meni čini ovi najbjeliji će s vremenom biti previše bijeli. Stoga ne brini, nemaš ih puno, pa tako pri prvom odvajanju nema ih puno taman da ih sve flaširaš na mjesec dana, a nakon toga stroža selekcija!
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #38 na: Travanj 15, 2019, 09:11:49 »

To za sloj preko očiju sam čuo da se s vremenom može proširiti, a onda se vjerojatno i sloj na tijelu s vremenom pojača. Ali dilema je da li će se ta mjesta gdje sada uopće nema dragon sloja s vremenom popuniti?

U svakom slučaju vidjet ću s vremenom preko fotografija kako se situacija razvija, pogotovo kada ih flaširam. Nadam se da će biti barem neki od njih solidan da može ići na koje natjecanje.

A što se flaširanja tiče drago mi je da ih je samo oko 25 komada, a ne 250 komada. smiley
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #39 na: Travanj 16, 2019, 14:25:17 »

Za nekih 7-10 dana ću najvjerojatnije početi izdvajati barem dio najvećih malaca. U međuvremenu sam naručio dvije samoregulirajuće grijače ploče sa ovog linka:

https://www.ebay.de/itm/264258590036

Koliko vidim to su iste kao i one koje su Filip i Toni već koristili prije i s kojima su bili zadovoljni. Uzeo sam dvije grijače ploče dimenzija 80x28 cm za probu, pa ću onda kasnije po potrebi naručiti još.

Ono što mi još uvijek nedostaje su posude u koje ću izdvojiti malce. Vidio sam različite pristupe na internetu ali zanima me što vi koristite, gdje ste nabavljali posude i kojih su dimenzija, te da li ima nešto što bih mogao u Zagrebu pogledati pa si odmah uzeti? Ili ću morati ipak naručiti preko interneta?
« Zadnja izmjena: Travanj 16, 2019, 14:28:56 od Werther » Evidentirano
Toni
Betta veteran

« Odgovor #40 na: Travanj 16, 2019, 18:11:57 »

Ja sam sve svoje posude kupio u offertisimi, ima svakakvih velicina,a nisu skupe
Evidentirano
CARPenter
Predsjednik

« Odgovor #41 na: Travanj 16, 2019, 19:17:26 »

Za nekih 7-10 dana ću najvjerojatnije početi izdvajati barem dio najvećih malaca. U međuvremenu sam naručio dvije samoregulirajuće grijače ploče sa ovog linka:

https://www.ebay.de/itm/264258590036

Koliko vidim to su iste kao i one koje su Filip i Toni već koristili prije i s kojima su bili zadovoljni. Uzeo sam dvije grijače ploče dimenzija 80x28 cm za probu, pa ću onda kasnije po potrebi naručiti još.

Ono što mi još uvijek nedostaje su posude u koje ću izdvojiti malce. Vidio sam različite pristupe na internetu ali zanima me što vi koristite, gdje ste nabavljali posude i kojih su dimenzija, te da li ima nešto što bih mogao u Zagrebu pogledati pa si odmah uzeti? Ili ću morati ipak naručiti preko interneta?

Moji su svi u staklenkama od litru, u Bumbaru oko 3 kn kom!

http://www1.bumbar.hr/hrvatski/asortiman_2/staklenke-od-1001-ml-i-vise_24/
« Zadnja izmjena: Travanj 17, 2019, 01:16:25 od Werther » Evidentirano
Toni
Betta veteran

« Odgovor #42 na: Travanj 16, 2019, 20:53:33 »

Ja sam izbjegavao staklo jer je teze ugrijati vodu ali se plastika brze osteti pa treba "odvagati" koju varjantu zelis
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #43 na: Travanj 17, 2019, 01:28:46 »

Hvala na prijedlozima. palacgore

U svakom slučaju moram nešto nabaviti, pa makar i za prvu ruku.

S obzirom da nisam našao nikog pouzdanog za hranjenje riba, odrasli splendensi će morati ići na 4-dnevnu dijetu. A za malce sam nabavio Eheim 3581 automatsku hranilicu (ova prva na videu: https://youtu.be/Xp5Q-XurXAc) koju sam programirao tako da 2x dnevno ubaci malcima u akvarij odgovarajuću količinu Atison Betta Pro granula.

Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #44 na: Travanj 17, 2019, 10:54:52 »

Ja sam sve svoje posude kupio u offertisimi, ima svakakvih velicina,a nisu skupe
Toni, koliko velike posude si uzeo? Koji volumen? Sa poklopcem ili bez?

Moji su svi u staklenkama od litru, u Bumbaru oko 3 kn kom!

http://www1.bumbar.hr/hrvatski/asortiman_2/staklenke-od-1001-ml-i-vise_24/
CARPenter, da li si uzeo i metalne poklopce za te staklenke ili si to nekako drugačije riješio?
Bio sam prije više puta u Bumbaru, sjećam se da su imali ogroman izbor.

A što se tiče ponude u Njemačkoj, Austriji i Švicarskoj, vidio sam da su neki betta uzgajivači (npr. Sabrina, možda čak i Bettina) naručivali plastične posude sa ove web stranice:
https://www.eimerundbecherprofi.de/becher/eckige-becher.html

Imaju veliki izbor, doduše ne znam što su drugi naručivali ali nešto što bi meni možda moglo biti upotrebljivo bi bilo ovo:
https://www.eimerundbecherprofi.de/becher/eckige-becher/quadrat-becher-1-100-ml-128-x-128-mm-transp-1385.html
Prozirna, četvrtasta posuda dimenzija 128x128x118 mm, 1.1 litra, s plastičnim poklopcem 0.44 eura po komadu.

Ili možda ipak uzeti nešto veću posudu, 1.8 litara, za 0.54 eura po komadu:
https://www.eimerundbecherprofi.de/becher/eckige-becher/rechteckbecher-1-800-ml-192-x-128-mm-transp-1334.html
« Zadnja izmjena: Travanj 17, 2019, 10:57:26 od Werther » Evidentirano
 Str: 1 2 [3] 4   Gore
  Ispis  

Skoči na: