Str: 1 [2] 3 4 ... 6   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: W01 Red Dragon SHPK x Red Dragon SHPK  (Posjeta: 1192 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Werther
Moderator

Spol: Muški

« Odgovor #15 na: Ožujak 21, 2019, 23:19:38 »

S mjesec dana starosti mjehur bi im trebao biti u potpunosti razvijen, stoga sad hranjenje s grindalima nema smisla jer nisu tako hranjivi kao recimo artemija, moji su 5 tjedana i jedu atison pro!
Probaj im preskočiti jedno hranjenje, pa im probaj dati malo drobljenog atisona pro, ne u praha već malo krupnije!
To sam te baš i mislio pitati, kada im ti počneš nuditi Atison Betta Pro? Ovi veći malci bi sigurno već i mogli jesti drobljene granule. Pokušat ću i s tim. A osim Pro-a imam i Atison Betta Food granule.

Što se tiče hranjenja u narednom periodu nisam ih niti mislio nastaviti hraniti samo s grindalima. Planirao sam kombinirati artemiju (u manjim količinama), grindale, vodene buhice i sjeckane tubifekse. A mogu im ponuditi tu i tamo i drobljeni Atison Betta Pro, zašto ne?! Trenutno svi normalno plivaju, pa bih opet pojačao prehranu ali na način da bude raznolika.

« Zadnja izmjena: Ožujak 21, 2019, 23:21:16 od Werther » Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #16 na: Ožujak 22, 2019, 08:48:48 »

Jutros sam ponudio malcima drobljeni Atison Betta Pro i dosta njih ga je probalo i potom nastavilo jesti. A za one koji nisu ubacio sam malo kasnije i nešto grindala.

A sada jedno važno pitanje, u vrijeme Uskrsa ću skoknuti do Zagreba i Sl. Broda na cca 5 dana. Malci će tada imati oko 50 dana starosti. Dogovorio bih se s prijateljem da ih tu i tamo dođe nahraniti. Koji bi bio minimum? 1x dnevno? Ili može biti i koji dan bez hranjenja u tom periodu?
Evidentirano
Toni
Betta veteran

« Odgovor #17 na: Ožujak 22, 2019, 17:58:29 »

Ja bi cak i svaki drugi dan i to zbog kvalitete vode pogotovo ako hrani netko tko na to nije naviknut...
Evidentirano
CARPenter
Predsjednik

« Odgovor #18 na: Ožujak 22, 2019, 22:23:43 »

Neće im biti ništa osim što će biti gladni!

Inače sa jakom hranom poput atison se hrani samo ako svi mogu jesti, ako ne onda samo ubrzavaš-povečavaš razliku u veličini najmanih i največih!
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #19 na: Ožujak 23, 2019, 09:48:08 »

Neće im biti ništa osim što će biti gladni!
Ovo mi je jasno, ali nisam shvatio kako si mislio? Ne bi ih uopće hranio ili bi organizirao da ih se ipak povremeno nahrani?

Inače sa jakom hranom poput atison se hrani samo ako svi mogu jesti, ako ne onda samo ubrzavaš-povečavaš razliku u veličini najmanih i največih!
Hvala na informaciji. palacgore

Generalno, prelaskom s artemije na grindale i druge vrste hrane, htio sam izbjeći nastavak problema sa SBD-om. S obzirom da je u međuvremenu taj problem riješen, a s obzirom da im je mjehur sada razvijen i nemaju nikakve probleme s plivanjem, opet bih pojačao prehranu. Znači, hranit ću ih raznoliko, a uz ostale vrste hrane, po malo bih uvodio i drobljeni Atison. Kod hranjenja gledam gdje su najmanji malci pa pazim da i njima stigne dovoljna količina hrane. Za 2-3 tjedna vjerojatno ću ionako morati izdvojiti najveće malce, pa će manjima opet biti malo lakše.

Što se eventualnih izložbi tiče, do Beča ili Kalkara teško da će bilo koji biti dovoljno velik. A do Zagreba ili Arcena će sigurno narasti. Tako da mi nije niti presing kojom brzinom će rasti. Samo neka rastu zdravi i veseli, pa kako bude. Cheesy
Evidentirano
CARPenter
Predsjednik

« Odgovor #20 na: Ožujak 23, 2019, 09:56:21 »

Ako ti "hranitelj" nije pouzdan bolje da tih par dana gladuju!
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #21 na: Ožujak 23, 2019, 12:55:29 »

Ako ti "hranitelj" nije pouzdan bolje da tih par dana gladuju!
Ok. Sve jasno. Cheesy
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #22 na: Ožujak 25, 2019, 08:53:14 »

30. dan

Prije dva dana sam pronašao sam jednog uginulog malca srednje veličine. Nemam pojma što mu se dogodilo. Možda neki problem s labirintom, možda tuča... ne znam. Ali koliko vidim svi ostali su živi i zdravi.

Danas su napunili točno mjesec dana. Prilažem video i par fotki od prije dan-dva. Mislim da ćete se složiti da s plivanjem nitko nema problema.

Video
https://www.youtube.com/watch?v=WJzKqBiv-wM&feature=youtu.be

Fotografije

« Zadnja izmjena: Ožujak 25, 2019, 08:54:46 od Werther » Evidentirano
Joker
Moderator

« Odgovor #23 na: Ožujak 25, 2019, 17:03:54 »

Zaista su vec lijepo narasli.

Samo tako dalje.
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #24 na: Ožujak 29, 2019, 10:43:40 »

34. dan

U Minhenu i dalje sve po planu. smiley

Jučer sam prvi put nahranio malce sa sjeckanim tubifeksima i to im se prilično dopalo. Poslije hranjenja sam usisao dno i napravio novu izmjenu vode, ubacio novi list catappe te postavio dva dodatna spužvasta filtera. Razina vode je sada 19.5 cm.  

Najveći malac, zajedno s repom, je dugačak oko 2 cm. Na mnogima se već nazire dragon sloj, pogotovo se to dobro vidi kada se ugasi svjetlo u akvariju, a ostane upaljeno svjetlo u sobi. Neke velike agresije nema, osim što sam vidio jednog srednje velikog malca kako natjerava jednog od većih malaca. Razlika u veličini barem 2x ako ne i više. Šta reći nego... malac s karakterom. Cheesy

Evo i novog videa na kojem se bolje vidi cijeli akvarij.

Video

https://www.youtube.com/watch?v=vhCYeNKpb1s&feature=youtu.be
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #25 na: Travanj 01, 2019, 16:21:00 »

Nekoliko novih pitanja. smiley

1. Koliko često hranite malce kada su stari oko mjesec dana? Koliko ih često hranite kasnije, npr. kada su stari 6, 8 ili 10 tjedana? Ja ih trenutno hranim uglavnom 3x dnevno, ponekad ako ne stignem to bude 2x dnevno.

2. Kojim tempom podižete razinu vode u uzgojnom akvariju? Koliko se sjećam bitno je da se to radi postepeno. Kod mene je trenutno 19.5 cm. Da li da ostavim tako ili mogu i dalje, još neko vrijeme, postepeno podizati razinu vode?

3. Kada obično počinjete odvajati najveće mužjake? Da li već nakon 6-8 tjedana tj. kada primjetite češća sukobljavanja? Koliko dugo onda ženke, s obzirom da su obično nešto miroljubivije, mogu ostati u zajedničkom akvariju?

Ovo zadnje mi je prilično bitna tema jer ću uskoro morati pripremiti sve što je potrebno za odvajanje riba.
Evidentirano
Toni
Betta veteran

« Odgovor #26 na: Travanj 01, 2019, 22:26:22 »

1. Ja svoje hranim 2x dnevno od prvog hranjenja pa do odvajanja

2. Sve ovisi o vel. akvarija,ali ja akv. od 50l napunim do kraja (postepeno) nakon 3 tj.

3. Kad primjetim cesca sukobljavanja tako ih odvajam, nije kod svakih isto
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #27 na: Travanj 02, 2019, 09:53:41 »

Prebacit ću se onda i ja na režim hranjenja 2x dnevno. Ionako već jedu sve vrste hrane npr. sjeckane tubifekse, sjeckane bloodwormse, sjeckanu odmrznutu odraslu artemiju, drobljeni atison pro i sl. To je sve i više nego dovoljno hranjivo.

Akvarij je dimenzija 80x35x40 cm. Danas sam odradio novo usisavanje dna i izvršio izmjenu vode, te potom podigao razinu vode na nekih 21.5-22 cm. Znači sada je unutra efektivno 58 litara vode, a malaca je negdje oko 25 komada. To je u svakom slučaju sasvim dobar omjer. Ali s obzirom da veća količina vode znači i veću kvalitetu vode tj. stabilniji sustav ako se s kojom izmjenom vode malo zakasni, zato me zanimalo koji bi bio neki maksimum razine vode i u kojim koracima se može stići do njega.

Svjetlo u akvariju sam u zadnje vrijeme držao dosta dugo upaljeno (nekih 14 h), pa mi se na par mjesta pojavila staghorn alga. Sada ću smanjiti svjetlo na nekih 8-10 h, pojačati malo izmjene vode, a razmišljam i da ubacim neke kozice da ipak malo čiste po akvariju. Stvar je u tome da nemam nikakve korisne puževe u akvariju, jer sam radi barskih i sličnih puževa koje sam "dobio" s plutajućim biljkama morao ubaciti 2 helene koje su ih već prilično počistile ali ih još uvijek nešto ima. Tako da mi puževi još neko vrijeme nisu opcija.
Evidentirano
Toni
Betta veteran

« Odgovor #28 na: Travanj 02, 2019, 17:12:55 »

Ja svojima napunim aq-e cim im se razvije plivajuci mjehur, bez obzira na vel. aq-a jer na taj nacin moraju vise plivati sto im je tjelovjezba  Cheesy
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #29 na: Travanj 02, 2019, 22:37:19 »

38. dan

Video

https://www.youtube.com/watch?v=DmLdxCyMcRQ

Fotografije

Evidentirano
 Str: 1 [2] 3 4 ... 6   Gore
  Ispis