Str: [1]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: novi mrijest  (Posjeta: 165 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
TrueBettaLover
Betta

« na: Veljača 24, 2019, 13:30:21 »

Ovako danas sam opet pustijo 8 parova, pa da vidim koji od njih će se izmrjestit.

1. super black x super black SHPK

2. super black x dd              SHPK

3. red x red                         SHPK

4. red dragon x yellow dragon SHPK

5. royal blue x green            TDPK, ovo sam slučajno naletijo u pet shopu, među ženjkama, mužjak 100% hibrid jerbo njegov blue scale i ruža u repnoj nisu nikako kao u splendensa, a i taj metalik na njemu ukazuje na to. Pa ako se mrijesti i odrast vidjet će mo šta će bit

.
6. super black x super black  HM

7. black BF x super black      HM

8. red x red dragon              HM

a evo kako to ja radim:

Evidentirano
TrueBettaLover
Betta

« Odgovor #1 na: Veljača 24, 2019, 13:32:04 »

I još:

infusorija

Evidentirano
CARPenter
Predsjednik

Spol: Muški

« Odgovor #2 na: Veljača 24, 2019, 18:56:54 »

betta betta betta betta betta
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #3 na: Veljača 24, 2019, 20:40:07 »

Ti kad kreneš onda stvarno kreneš. Cheesy

S toliko parova negdje mora uspjeti.

Nego, koliko su ti velike te posude? Kolika je temperatura vode s obzirom da nema grijača? Opiši malo kako to funkcionira kod tebe. To sve pluta u većem akvariju u kojem ima grijač, pa se preko stijenke sve zagrije?
« Zadnja izmjena: Veljača 24, 2019, 20:41:56 od Werther » Evidentirano
TrueBettaLover
Betta

« Odgovor #4 na: Veljača 24, 2019, 21:12:02 »

Ti kad kreneš onda stvarno kreneš. Cheesy

S toliko parova negdje mora uspjeti.

Nego, koliko su ti velike te posude? Kolika je temperatura vode s obzirom da nema grijača? Opiši malo kako to funkcionira kod tebe. To sve pluta u većem akvariju u kojem ima grijač, pa se preko stijenke sve zagrije?

Posude su 2,5 l od sladoleda, ja, plivaju u akvarijumu u kojem je 29 stepeni, a ujedno je i isciklan. Trenutno držim u njemu par betta. Tu mlade hranim cca 10 dana, nekada i više, zavisi mi od prostora. Za tih deset dana narastu i preko 1 cm, jerbo je artemija skoncentrisana i ne ganjaju je puno, samo havljaju. Svako dnevno mjenam vodu, zato što ako nebi, zapinju u odmrlu artemiju, pošto se ta ista veže. U roku od 3 dana se mrijeste, ali ako ne odma batalim,  ako nisu do tada onda neće ni kasnije. A mrijest pripremam klasika, bilje, list potusa ili stiropor za gnijezdo, catappa koncetrat, malo soli i to je to. Nakon svih ovih godina druženja, još nisam naišo na dvojcu da isto mrijeste i podižu mladež. Posuda je plitva pa se malci ne zamaraju kada se osipaju.

pozdrav by, TBL
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #5 na: Veljača 24, 2019, 21:59:41 »

Nakon svih ovih godina druženja, još nisam naišo na dvojcu da isto mrijeste i podižu mladež.
Živa istina. Svatko ima neki svoj pristup. lol
Evidentirano
TrueBettaLover
Betta

« Odgovor #6 na: Veljača 26, 2019, 13:16:54 »

E ovako, 5 parova se je već mrijestilo, a za jednog sumnjam da će u opšte, tek kada sam jih pustijo zajedno, primjetijo sam da je ženjka veća. Šta je naj bitnije, je to, da se je tradi mrijestijo, evo nakon nekog vremena opet imam trdije. A ono naj bitnije što mene interesuje, je to kakve će ribe bit. Ovkvih matallic riba nisam primjećivo, a može bit i da će bit matirane, žive bile pa jih vidili.

pozdrav by, TBL
Evidentirano
CARPenter
Predsjednik

« Odgovor #7 na: Veljača 26, 2019, 16:32:05 »

Nermine vidimo se onda u nedjelju 03.03. u 11 h. ?!
Evidentirano
TrueBettaLover
Betta

« Odgovor #8 na: Ožujak 01, 2019, 16:39:37 »

Kao i dosada, onaj za kojeg sam predpostavijo, da se neće mrijesti, ni je se. Ostali su pojeli neki drugi dan neki treći, onom tradiju sam u navalu bijesu takvu čvoku opalijo, da je jadnik pola sata ležo na boku u čošku. Dok ovaj crni mi je do sada pojo 5 mrijestova, on nejde više u mrijest, a drugi crni par se je bukvalno mrijestijo od ujutru do navečer.Smjeo bih se zaklet da jih je bilo preko 1000, cca 4cm u premjeru i cca 1cm u vis naslagane ikre. Jedino od red SHPK meijest je uspijo, eno jh već na artemiji.

pozdrav by, TBL
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #9 na: Travanj 02, 2019, 09:54:57 »

TBL, kakva je situacija s mrijestovima mjesec dana kasnije? Jel ima kakvih novosti?
Evidentirano
TrueBettaLover
Betta

« Odgovor #10 na: Travanj 13, 2019, 08:19:17 »

Pozdrav svima,

e ovako, što se tiče nekih od mrijesta, riba ima dosta ali i ništa. Sve ribe se fasale BSD, što mi inače do sada nije bijo problem, jerbo su se u određenom perijodu pozdravile. Ove se do sada nisu, a za novi mrijest nejmam vremena, a drugo izgleda da sam sa smargdinama dobijo i bolest pa su mi i moje starije ribe malte ne sve poginule. Nadam se da Carpenter i Joker nisu donjeli kući.

pozdrav by, TBL
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #11 na: Travanj 13, 2019, 17:38:21 »

Uh, to sa smaragdinama ne zvuči dobro. O kojoj bolesti je riječ? Imaš li već neka saznanja? Kako si bolest sa smaragdina prenio na ostale ribe?
Evidentirano
CARPenter
Predsjednik

« Odgovor #12 na: Travanj 13, 2019, 17:48:46 »

Kod mene je sve ok, zadnjih par riba koje su mi krepale su bile 2god+!
Evidentirano
am.staff
Jaje
*

« Odgovor #13 na: Srpanj 10, 2019, 14:41:49 »

Kao i dosada, onaj za kojeg sam predpostavijo, da se neće mrijesti, ni je se. Ostali su pojeli neki drugi dan neki treći, onom tradiju sam u navalu bijesu takvu čvoku opalijo, da je jadnik pola sata ležo na boku u čošku. Dok ovaj crni mi je do sada pojo 5 mrijestova, on nejde više u mrijest, a drugi crni par se je bukvalno mrijestijo od ujutru do navečer.Smjeo bih se zaklet da jih je bilo preko 1000, cca 4cm u premjeru i cca 1cm u vis naslagane ikre. Jedino od red SHPK meijest je uspijo, eno jh već na artemiji.

pozdrav by, TBL

Zašto ne odvojiš i mužijaka odma nakon mrijesta?
Evidentirano
 Str: [1]   Gore
  Ispis  

Skoči na: