Str: [1] 2   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Friedrichshafen - Area 2 IBC Convention - 07.-10.03.2019.  (Posjeta: 226 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Werther
Moderator

Spol: Muški

« na: Kolovoz 27, 2018, 16:32:31 »

Vidio sam na Facebooku da će slijedeća IBC konvencija za Europu biti od 07.-10.03.2019. u Friedrichshafenu.

Jel zna netko nešto više o tome? Da li to organizira Betta Helvetia ili je i netko od Nijemaca u to uključen?
« Zadnja izmjena: Kolovoz 29, 2018, 09:24:14 od Werther » Evidentirano
CARPenter
Predsjednik

« Odgovor #1 na: Kolovoz 27, 2018, 20:41:25 »

Sabrina i Betta Helvetia!
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #2 na: Studeni 05, 2018, 13:05:08 »

Ako sam dobro shvatio oni ce organizirati izlozbu u 3. mj. u Friedrichshafenu, ali onda nece biti odrzana izlozba u Zürichu!? Friedrichshafen je jedino sto ce Betta Helvetia organizirati!?
Evidentirano
CARPenter
Predsjednik

« Odgovor #3 na: Studeni 05, 2018, 13:22:34 »

Ako sam dobro shvatio oni ce organizirati izlozbu u 3. mj. u Friedrichshafenu, ali onda nece biti odrzana izlozba u Zürichu!? Friedrichshafen je jedino sto ce Betta Helvetia organizirati!?

Vjerojatno tako, ali je Sabrina megalomanka što se izložbi tiče, pa me nebi čudilo da organiziraju još jednu u Zurichu! Cheesy
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #4 na: Studeni 05, 2018, 18:02:42 »

Vjerojatno tako, ali je Sabrina megalomanka što se izložbi tiče, pa me nebi čudilo da organiziraju još jednu u Zurichu!
lol

Zato sam i bio iznenađen, ali koliko vidim trenutno je nisu najavili. Možda se predomisle s vremenom, a možda i ne. Vidjet ćemo...
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #5 na: Studeni 27, 2018, 14:05:24 »

Halo ekipa, kakvi su vam planovi za Friedrichshafen? smiley

Jel dolazi netko iz Hrvatske na izložbu? Jeste li već šta poduzimali oko smještaja?

Koliko sam ja upućen Joker dolazi s ekipom iz Beča, a ja namjeravam doći iz Minhena. Bilo bi lijepo da se opet malo vidimo...
Evidentirano
CARPenter
Predsjednik

« Odgovor #6 na: Studeni 27, 2018, 17:41:36 »

Ja osobno vjerojatno neću ići, a možda niti ribe slati jer nisam ništa izmrijestio! lol
Evidentirano
Toni
Betta veteran

« Odgovor #7 na: Studeni 27, 2018, 20:46:07 »

Ja riba imam pa ako bude izvedivo, ja cu poslati ribe  palacgore
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #8 na: Ožujak 07, 2019, 10:18:58 »

U subotu ću provesti cijeli dan u Friedrichshafenu.

Je li uspio netko od naših članova poslati ribe na izložbu?
Evidentirano
CARPenter
Predsjednik

« Odgovor #9 na: Ožujak 07, 2019, 11:47:56 »

Dudo 8, Toni neznam, Josip isto, ja 15+3para divljaka!
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #10 na: Ožujak 07, 2019, 12:27:12 »

Ok. Super. palacgore

Pokušat ću, ako uspijem, objaviti koju fotku i/ili video sa izložbe. Ili ovdje ili na Betta Svijet Facebooku.

Sretno svima sutra tijekom suđenja! Cheesy
Evidentirano
Toni
Betta veteran

« Odgovor #11 na: Ožujak 07, 2019, 21:34:47 »

Dudo 8, Toni neznam, Josip isto, ja 15+3para divljaka!

I ja 15kom palacgore
Evidentirano
Fico_vz
Podpredsjednik

« Odgovor #12 na: Ožujak 08, 2019, 12:43:32 »

Sretno momci, javite kak prošlo
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #13 na: Ožujak 09, 2019, 22:46:00 »

Na žalost nisam uspio ništa slikati jer mi je baterija bila na izdisaju. Imao sam najbolju namjeru objaviti ovdje barem službene rezultate, ali oni nisu nigdje bili niti isprintani niti objavljeni. Ne uspijevaju baš svi objaviti rezultate već u petak navečer. smiley

Proveo sam veći dio dana s Jokerom, sreo Jamiea, Daniela Indartu, Švicarce, upoznao Rajiva, pa Larissu, pa Bettinu itd. Bilo je zanimljivo kao i inače. Kupio sam na aukciji jednog odličnog red show plakat mužjaka koji je stigao iz Indonezije, a uzeo sam i jednog plavog plakat mužjaka od Jokera. Bio je i jedan odličan white opaque show plakat mužjak (RBOS) koji mi je zapeo za oko, ali na žalost i Jokeru je. Tako da sam odustao od licitiranja protiv Jokera, jer čemu ulaziti u bitku koju ne možeš dobiti. Cheesy On ga je na kraju i kupio, nadam se da će ga uspjeti mrijestiti, potomci bi stvarno mogli biti odlični.

Bettina je bila službeni fotograf, tako da sam siguran da će biti odličnih slika. Samo je pitanje kada.

Zapravo, nastala je prava pomutnja tijekom prijepodneva jer je na izložbu došla njemačka carina i postavljeno je pitanje oko riba koje su došle iz Švicarske (jer su oni izvan EU), te riba iz Azije jer su neke i osobno dovežene tj. nisu išle preko transshipera. Prijetilo je i zatvaranje izložbe, ali je na kraju dogovoreno da se plati porez na takve ribe. Vjerojatno neki paušal. Možda je i zato sve zapelo s objavama rezultata.

Kad sam već tamo, odradio sam IBC Seminar 1 i Seminar 2. Larissa je vodila te seminare.

betta
Evidentirano
Joker
Moderator

« Odgovor #14 na: Ožujak 11, 2019, 13:17:13 »

Drago mi je da je bar netko od nasih forumasa isto uspio doci na izlozbu. Ipak je to bila najveca izlozba u Europi ove godine.

Izlozba ja bila dobro organizirana. Najkriticnija situacija je zaista bila kada su carinici prijetili da ce zatvoriti izlozbu. No, na kraju su platili carinu na sve Svicarske ribe + nesto kazne (mislim se sveukupno nekih 150 EUR), nakon cega je izlozba onda mogla ici redovnim tokom.

Rezultat te carine je bio i taj da se vise nije pisalo tko je uzgajivac riba, pa sada nemamo pojma koje ribe smo to sada aukcionirali. Ali ako su ribe kvalitetne, mislim da to nije niti toliko bitno.

I da, taj bijeli HMPK RBOS evo sada pliva kod mene doma, pa cemo vidjeti da li cu ga uspjeti izmrijestiti. U pokusaj mrijesta krecem naravno cim prije.
Evidentirano
 Str: [1] 2   Gore
  Ispis  

Skoči na: