Str: 1 ... 7 8 [9] 10 11   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Novi početak  (Posjeta: 2698 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
TrueBettaLover
Betta

« Odgovor #120 na: Veljača 13, 2019, 19:34:43 »

Pozdrav, jesil probo sa mrijestom tokom vikenda. Meni su se drgon jučer mrijestili, danas već vise, al izgleda da se nam je nešto urotilo, i ja nikako da odhranim, prije par dana već oko 2 cm svi ugidoše, ili pojdu ikru. Wild splendens mi ženjku ubijo, tako da sam i brez njih osto.

pozdrav by, TBL
Evidentirano
Werther
Moderator

Spol: Muški

« Odgovor #121 na: Veljača 13, 2019, 20:25:34 »

Pozdrav, jesil probo sa mrijestom tokom vikenda. Meni su se drgon jučer mrijestili, danas već vise, al izgleda da se nam je nešto urotilo, i ja nikako da odhranim, prije par dana već oko 2 cm svi ugidoše, ili pojdu ikru. Wild splendens mi ženjku ubijo, tako da sam i brez njih osto. pozdrav by, TBL
Nisam nažalost stigao. Sin je imao rođendan i dvije rukometne utakmice. Probat ću večeras zamijeniti dio vode i ubaciti ženku da se barem ona krene upoznavati s prostorom.

U pravu si, ne ide nikome u zadnje vrijeme. Ali što se tiče wild splendensa ja imam 1 mužjaka i 3 ženke. Možda s njima pokušam ako s red dragonima opet ne uspijem. U svakom slučaju mogu i tebi eventualno uskočiti u pomoć s kojom ženkom ako ih Carpenter više nema.
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #122 na: Veljača 18, 2019, 22:01:01 »

Malo sam zbunjen razvojem događaja.

Red dragon ženku sam sinoć pustio mužjaku i fino su reagirali jedno na drugo. Poslije 2 sata mi se činilo da nema većeg pomaka i da počinju "trzavice" pa sam ugasio svjetlo. Ujutro sve super, mužjak se čak pokušavao, doduše bezuspješno, "omotati" oko ženke. Onda sam otišao na posao.

Poslijepodne vidim nekih 15-20 komada ikre na dnu akvarija koju ženka jede. Mužjak stoji kraj gnijezda i ne reagira na to. Na mahove opet izgleda kao da će se mrijestiti. Da li su uspjeli ne znam tj. nisam vidio ali je ponovno bilo nešto komada ikre po podu. Ženka i dalje zainteresirano jede. Gledam gnijezdo i ne vidim ikru, čini mi se da je mužjak uopće nije stavljao gore.

Sad sam ugasio svjetlo u akvariju ali ostavio sam upaljenu stolnu lampu u sobi i izgleda kao da će se mrijestiti. "Plešu" jedno kraj drugog ispod gnijezda. Mislim da on nju ne uspijeva dobro obujmiti jer je neiskusan i ona je malo veća od njega. Ali šta da radim, mogu ih samo pustiti da i dalje "vježbaju". Možda i bude nešto do jutra. Ako ništa drugo, stječu dragocjeno iskustvo. Cheesy
« Zadnja izmjena: Veljača 18, 2019, 22:03:51 od Werther » Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #123 na: Veljača 19, 2019, 08:38:47 »

Poslije nekog vremena mužjak se umorio i nije više flare-ao, odmarao se na skroz suprotnoj strani od gnijezda. Ugasio sam svjetlo, a ujutro sam ih nahranio s nešto živih enhitreja. Jeli su oboje. Ostavio sam ih i dalje u akvariju, možda danas bude nekog pomaka.

Jučer sam pokupio 5-6 komada ikre ispred ženke koja ju je tražila i jela, pa sam to malo ikre ubacio u ono sito.

Sada opet idem na posao, tek navečer ću moći provjeriti kakva je situacija.
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #124 na: Veljača 20, 2019, 09:08:57 »

Nema nikakvog pomaka, danas su opet nahranjeni...
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #125 na: Veljača 23, 2019, 23:45:10 »

U četvrtak sam razmišljao o tome da izvadim ženku s obzirom na to da sam od petka do nedjelje imao nešto dogovoreno u Italiji. Čak sam je pokušao uhvatiti ali kako se uspješno skrivala odustao sam i ostavio ih na brigu sinu. Dao sam mu upute da ih hrani i ako bude problema da izvadi ženku.

Danas ga zovem i ispitujem ga kakva je situacija i na kraju se ispostavi da u gnijezdu ima nešto ikre i mužjak kao da tjera ženku od gnijezda. I na kraju je sin vidio da se jedan malac pomaknuo i kaže da ga je mužjak uzeo u usta i vratio natrag. jupi

Uglavnom, sin je potom izvadio ženku pazivši da ne ošteti gnijezdo. I stavio je nekakvu baterijsku lampu da svijetli tijekom noći da bude malo indirektnog svjetla u akvariju.

Dakle, čini se da su se neki red dragon malci izlegli i da ih mužjak čuva tj. ne jede. Za slučaj da tako i ostane dok se ne vratim u ponedjeljak ujutro, podsjetite me kada se kreće sa hranjenjem s octenim jeguljicama, a kada se onda prelazi na artemiju? I kada je najbolje izvaditi mužjaka?
« Zadnja izmjena: Veljača 23, 2019, 23:46:42 od Werther » Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #126 na: Veljača 24, 2019, 08:43:30 »

Danas ujutro, mužjak je i dalje ispod gnijezda i izlegnute malce vraća natrag kako koji "izleti" iz gnijezda.

Sin kaže da vidi oko 15-20 komada. Cheesy
Evidentirano
CARPenter
Predsjednik

« Odgovor #127 na: Veljača 24, 2019, 09:37:39 »

Ako su se jučer izlegli danas trebaju odmah jeguljice i možeš vaditi mužjaka jer bi danas trebali proplivati vodoravno. Jeguljice dan dva, onda artemija!
Evidentirano
TrueBettaLover
Betta

« Odgovor #128 na: Veljača 24, 2019, 13:12:29 »

Vozdra, e pa herr MM čestitam, baš lijepo  bravobravo. A i iskreno rečeno, baš je već i vakat bijo. Nadam se da će  doživit duboku starost. Sledeći put dodaj kncetrat cattape, ipak su to azijati, malo su muhasti sa našom vodom.

pozdrav by, TBL
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #129 na: Veljača 24, 2019, 14:34:33 »

CARPenter, primljeno na znanje. Dat ću sinu upute šta treba napraviti.

TBL, nisam ubacivao ekstrakt, ali jesam listove catappe.
« Zadnja izmjena: Veljača 24, 2019, 15:29:46 od Werther » Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #130 na: Veljača 24, 2019, 15:32:53 »

Čuo sam se sa sinom, kaže da ima barem 50-ak malaca i neki su počeli plivati vodoravno.

Dao sam mu upute za dalje tj. kako da izvadi mužjaka i kako da ubaci octene jeguljice.
Evidentirano
CARPenter
Predsjednik

« Odgovor #131 na: Veljača 24, 2019, 18:54:51 »

Čuo sam se sa sinom, kaže da ima barem 50-ak malaca i neki su počeli plivati vodoravno.

Dao sam mu upute za dalje tj. kako da izvadi mužjaka i kako da ubaci octene jeguljice.

Kad vidiš da ih ima cca 50, obično ih ima duplo! palacgore
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #132 na: Veljača 24, 2019, 20:33:20 »

Kad vidiš da ih ima cca 50, obično ih ima duplo! palacgore
Znam, a brojao ih je moj sin. Možda ih bude i više.

Vidjet ću sutra ujutro kakva je situacija.
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #133 na: Veljača 25, 2019, 09:53:30 »

Stigao sam ujutro i prvo što sam vidio je nekih 25 komada uginulih malaca na podu. Srećom nakon par minuta ugledao sam i nešto živih malaca. Teško je reći koliko ih je uopće jer su jako mali i vidim ih samo kad se pomaknu.

Voda se malo zamutila u odnosu na prije, sad da li radi catappa listova i jednakostaničnih organizama ili nečeg drugog, nemam pojma. Usisao sam s pipetom uginule malce i ubacio što više procijeđenih octenih jeguljica. Vidio sam i neke malce kako se kreću i pretpostavljam love jeguljice. Vidjet ćemo što će biti, valjda će barem dio malaca preživjeti ovu kritičnu fazu dok me nije bilo.

Najradije bih popodne usisao dno i ubacio nešto svježe vode unutra, naravno onako po malo, da postepeno kapa unutra, ništa naglo. Ali ne znam da li mi je to pametno. Mada, kvaliteta vode jest nešto pala, to je očigledno.

Akvarij je, ako se sjećate onaj prilično veliki, tlocrtne površine 80 x 35 cm, visina vodenog stupa oko 14 cm. Znači unutra je oko 37 litara vode unutra. Možda je najbolje da za sada ništa ne diram i pratim stanje. Na površini vode ima onaj "masni" sloj, mislim da ću barem njega probati ukloniti koliko mogu. Jel ima uopće to kakvog utjecaja na malce ili ne? Da li da mičem to sa površine vode ili je svejedno?

Ako netko još ima kakvu ideju što bih mogao ili trebao napraviti neka javi.
« Zadnja izmjena: Veljača 25, 2019, 09:55:32 od Werther » Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #134 na: Veljača 25, 2019, 18:07:03 »

Nitko, ništa? Opet sam ostavljen sam samcat šiban vjetrovima na pučini. lol

Bio sam doma oko 14 h, ubacio još octenih jeguljica, izvadio catappa listove za slučaj da zbog njih dolazi do zamućenja vode, ubacio i nešto vodenih buha pa neka plivaju u miru dok malci malo ne narastu.

Uključio sam i mala dva spužvasta filtera ali na način da sam ih digao tako da vrte skoro pa u prazno, tu i tamo kapne koja kapljica u vodu i to je to. Oko njih sam naslagao plutajuće biljke poput lymnobiuma i salvinie, tako da i one štopaju te poneke kapljice. Uglavnom, pokušavam dići kvalitetu vode tj. riješiti to zamućenje, a da ni na koji način ne smetam malcima.
Evidentirano
 Str: 1 ... 7 8 [9] 10 11   Gore
  Ispis  

Skoči na: