Str: 1 ... 5 6 [7]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Novi početak  (Posjeta: 1722 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Werther
Moderator

Spol: Muški

« Odgovor #90 na: Studeni 12, 2018, 20:43:20 »

Filter ti u mrijesnom uopće netreba, ja ih ubacujem kod mlađi kad su cca 2 tjedna stari. Cikliranje filtera ti ništa ne znači ako češ ga ugasiti na 5-15 dana, stoga cikliraj ga u nekoj običnoj kanti, pa kad ti bude trebao za mlađ, samo ga ubaciš u taj tank!
Znam, prebacit ću ih negdje drugdje da rade i dalje i da budu spremni za poslije.
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #91 na: Studeni 13, 2018, 11:11:05 »

Sinoć je pokušaj mrijesta trajao oko 4 h ali nije se ništa posebno dogodilo. Par je prošao udvaranje, pa povremeno proganjanje, pa opet udvaranje itd. ali u konačnici ipak bez mrijesta. Ženka je bila sasvim ok. Onda sam ugasio svjetlo i ostavio ih u mraku tijekom noći. Ujutro kada je svanulo je opet krenulo udvaranje i gnijezdo je bilo nešto veće nego sinoć.

S obzirom da sam morao krenuti na posao imao sam dilemu da li izvaditi ženku ili je ipak ostaviti na još pola dana. Na kraju sam se odlučio da je ostavim ali malo sam još dodao mjesta za skrivanje u stražnjem dijelu akvarija kod spužvastih filtera, tako da se može skloniti i uzimati zrak, a da je mužjak uopće ne vidi.

Znam da riskiram sa ženkom ali čini mi se da mužjak do sada nije bio pretjerano grub prema njoj. A ako dođe do uspješnog mrijesta možda bude više okupiran s gnijezdom, pa ona bude imala mira u tih nekoliko skrovišta u akvariju.

Ali, zanima me što vi mislite? Da li sam trebao zaključiti da neće biti ništa od mrijesta (ako se do tada već nije ništa dogodilo) ili je ok da sam je još neko vrijeme ostavio?
Evidentirano
CARPenter
Predsjednik

« Odgovor #92 na: Studeni 13, 2018, 12:05:25 »

Samo ih ostavi!
Evidentirano
Toni
Betta veteran

« Odgovor #93 na: Studeni 13, 2018, 17:36:09 »

Ja znam svoje ostaviti i po 5 dana zajedno tak da ih slobodno ostavis jos zajedno
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #94 na: Studeni 13, 2018, 22:58:13 »

Danas popodne kada sam došao doma bili su oboje ispod gnijezda ali je ženka potom opet otišla. On bi povremeno odlazio do nje i flareao ali ništa od svega toga za sada. I bio je generalno manje agresivan nego sinoć.

Gnijezdo se nalazi ispod stiropora velikog cca 5x8 cm, ali je gnijezdo "tanko". Sve ispod stiropora je puno mjehurića ali rekao bih u maksimalno 1 do 2 sloja mjehurića.

Vidjet ćemo sutra ujutro...
« Zadnja izmjena: Studeni 13, 2018, 22:59:52 od Werther » Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #95 na: Studeni 13, 2018, 23:00:43 »

Ja znam svoje ostaviti i po 5 dana zajedno tak da ih slobodno ostavis jos zajedno
Je li došlo kada do mrijesta 5. dan? Hraniš ih za to vrijeme?
Evidentirano
Toni
Betta veteran

« Odgovor #96 na: Studeni 13, 2018, 23:09:38 »

Je li došlo kada do mrijesta 5. dan? Hraniš ih za to vrijeme?

Je, svaki put. Ne,ne hranim ih jer previse prlja vodu
Evidentirano
CARPenter
Predsjednik

« Odgovor #97 na: Studeni 14, 2018, 15:16:38 »

Ja ih hranim, ali ubacim puža da čisti, kad bace ikru puž ide van dok malci ne proplivaju!
Što se tiče dužine predmrijesnog perioda nekad to obave za dan, nekad im treba i 7 dana pa ih zato i hranim. Imao sam slučaj da su se izmrijestili, ali malo ikre, ostavio ih zajedno pa nakon 2-3 dana ponovo su se izmrijestili tako da nema pravila!
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #98 na: Studeni 15, 2018, 09:40:19 »

Ja sam ih hranio tijekom ovih par dana i oboje su jeli. Veći je akvarij tako da eventualno zagađenje ne bi trebalo biti problem.

Gnijezdo je sada nešto veće površinom ali ženka se ili skriva ili bježi od mužjaka. Primjetio sam i da joj je analna peraja na jednom mjestu dosta stradala. Maloprije sam je odvojio od mužjaka, definitivno joj treba odmor od svega toga i oporavak.

Sada slijedi usisavanje dna u tom akvariju i izmjena dijela vode. Pa potom novi pokušaj ali ovaj put s black dragon parom.

« Zadnja izmjena: Studeni 15, 2018, 09:42:17 od Werther » Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #99 na: Studeni 20, 2018, 11:32:34 »

Jos par "tehnickih" pitanja...

Ako zenka uopce ne reagira na muzjaka kada su jedno kraj drugog, mislim na black dragon par, ima li onda uopce smisla pokusavati mrijest? On reagira na nju, ali ona se ponasa kao da ga ne vidi ili kao da joj jednostavno nije zanimljiv. S druge strane ona ima nesto onog dragon sloja preko ociju pa mozda zbog toga vidi slabije!? A opet... hranu definitivno vidi.

S obzirom na to na ocima, mozda je bolje onda ipak potraziti drugu zenku? Ili ta mana ipak nije toliko kriticna da se ne bi islo u mrijest?

Sta mislite? smiley
Evidentirano
CARPenter
Predsjednik

« Odgovor #100 na: Studeni 20, 2018, 13:25:05 »

Ženke u 90% slučajeva se skrivaju i ne doživljavaju mužjaka do trena kad su spremne za mrijest, onda počnu pratiti mužjaka pod gnijezdo i obično nakon toga počne sami mrijest. Dosta je "psihologije" kod njih, pa tako recimo neke ženke se uopće neće mrijestiti dok ih mužjak pošteno ne razbuca-istuče-ošteti.
Evidentirano
CARPenter
Predsjednik

« Odgovor #101 na: Studeni 20, 2018, 13:28:55 »

Treba imati malo strpljenja, ako su ostali faktori potrebni za mrijest u redu, kao npr. dobro uhranjene ribe prije spajanja, mužjak malo duži od ženke, kvaliteta vode itd.
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #102 na: Studeni 20, 2018, 14:21:43 »

...Dosta je "psihologije" kod njih...
Ne samo u ribljem svijetu nego i inače. lol

Treba imati malo strpljenja, ako su ostali faktori potrebni za mrijest u redu, kao npr. dobro uhranjene ribe prije spajanja, mužjak malo duži od ženke, kvaliteta vode itd.

Ma imam ja strpljenja... nikud mi se ne žuri. Samo da uspije nešto na kraju. Kad smo već kod hranjenja, jasno mi je sve oko toga koja hrana je bolja za  kondicioniranje za mrijest, ali zanima me kolika je to količina dnevno? I da li da ih hranim jednom dnevno obilnije ili da to podijelim u dva dnevna obroka? Kako ih vi kondicionirate?
Evidentirano
Toni
Betta veteran

« Odgovor #103 na: Studeni 20, 2018, 19:38:53 »

Ja ih hranim 2x dnevno jer mi se pokazalo bolje od 1x pa veca kolicina

PS. Jesi dobio PM?
Evidentirano
CARPenter
Predsjednik

« Odgovor #104 na: Studeni 21, 2018, 18:17:33 »

Ne samo u ribljem svijetu nego i inače. lol

Ma imam ja strpljenja... nikud mi se ne žuri. Samo da uspije nešto na kraju. Kad smo već kod hranjenja, jasno mi je sve oko toga koja hrana je bolja za  kondicioniranje za mrijest, ali zanima me kolika je to količina dnevno? I da li da ih hranim jednom dnevno obilnije ili da to podijelim u dva dnevna obroka? Kako ih vi kondicionirate?

Nema djeljenja hrane na dvaput, već ima daj dva puta dnevno (razmak cca 12h) onoliko koliko mogu odjednom pojesti. Znači ako si ih do sad hranio jednom dnevno nekom količinom hrane u pripremi to poduplaj!
Evidentirano
 Str: 1 ... 5 6 [7]   Gore
  Ispis  

Skoči na: