Str: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Novi početak  (Posjeta: 3132 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Werther
Moderator

Spol: Muški

« Odgovor #105 na: Siječanj 28, 2019, 22:02:58 »

Uh, zar su već prošla dva mjeseca od prošlog pokušaja mrijesta? sram

Uglavnom, slijede konačno novi pokušaji. Za par dana ću pokušati mrijest crnih dragona, a ako to ne uspije probat ću ponovno s crvenim dragonima. Pa kako bude.

Što se tiče kondicioniranja riba za mrijest, ovaj put su bolje uhranjene nego prošli put. Sa živom hranom također. Akvarij je još bolje opremljen s biljkama. Pokušat ću oformiti i još kakvo dodatno sklonište. Akvarij je zapravo cijelo vrijeme bio u pogonu. Ima u njemu i infuzorija i dva zaciklirana filtera. Octene jeguljice su odavno spremne. Kupljena su i jajašca artemije. Kolonija grindala sve veća. Enhitreje u pogonu. Fali još samo jedan uspješan mrijest. Cheesy
Evidentirano
Joker
Moderator

« Odgovor #106 na: Siječanj 29, 2019, 13:09:51 »

A zasto ne bi pokusao paralelan mrijest, crnih i crvenih dragona? Jer nema garancije da ce iti jedan uspjeti, a ako i oba uspiju, octene jegulje i artemije ces ionako imati.

Sretno!
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #107 na: Siječanj 29, 2019, 13:55:45 »

A zasto ne bi pokusao paralelan mrijest, crnih i crvenih dragona? Jer nema garancije da ce iti jedan uspjeti, a ako i oba uspiju, octene jegulje i artemije ces ionako imati.

Sretno!
Razumijem što hoćeš reći, ali trenutno imam samo jedan akvarij koji je spreman za mrijest. Ili si mislio na paralelni mrijest u istom akvariju tako da ga podijelim na dva dijela?

Ako uspije mrijest black dragona, onda svejedno mogu pokušati (u nekom drugom akvariju kojeg bih tek trebao nabaviti) dodatno i s red dragonima. A ako ne uspije taj prvi pokušaj, svejedno već nekoliko dana kasnije mogu u istom akvariju kojeg već imam pokušati s red dragonima.

Vidjet ćemo kako će se stvari dalje razvijati, ali bio bih sretan i sa samo jednim mrijestom, a kamoli ne sa dva mrijesta.

S obzirom da ponekad ulazim u poteškoće sa manjkom slobodnog vremena, malo po malo 13 godišnjeg sina učim kako se što radi s bettama tako da može i on uskočiti što češće. Njega to zanima, ali vidjet ću još koliko će se sam angažirati. Možda i on bude mrijestio bette u nekom trenutku, tko zna? Jer ionako na mlađima svijet ostaje. Cheesy
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #108 na: Veljača 04, 2019, 09:35:19 »

Pokušao sam sa black dragonima ali čini se da nisam uspio. Danas je treći dan da su zajedno, mužjak eventualno napuše zvijezdo veličine 2-3 cm2 i to je to. Slabo. Sa ženkom do sada nije uspio uspostaviti nikakav drugi kontakt osim na mahove grubog. Srećom, ona se uglavnom sakrije, a on je onda pusti na miru neko vrijeme. Ali izgleda da ništa od toga. Dat ću im još vremena do večeras, eventualno do sutra ujutro i ako ne bude pomaka prebacujem se na red dragon par.

Nema predaje! betta
Evidentirano
Joker
Moderator

« Odgovor #109 na: Veljača 04, 2019, 17:22:30 »

Steta. Ako nista ovaj puta, mozda uspije drugi puta... ili drugi par. :)
Evidentirano
CARPenter
Predsjednik

« Odgovor #110 na: Veljača 04, 2019, 19:46:38 »

Tak je to, od zadnjih 10 pokušaja mrijesta, samo jedan je uspio i jedan kod kojeg imam ikru trenutno u plivajućem situ!
Evidentirano
Joker
Moderator

« Odgovor #111 na: Veljača 04, 2019, 21:06:55 »

Tako i kod mene...u dva navrata 10 parova stavio zajedno, od cega niti jedan uspjesan mrijest.
Evidentirano
Toni
Betta veteran

« Odgovor #112 na: Veljača 04, 2019, 21:38:24 »

Kod mene 8 pokusaja,2 mrijesta zbunjen
Evidentirano
CARPenter
Predsjednik

« Odgovor #113 na: Veljača 04, 2019, 22:46:18 »

Slabo se brinemo za njih, a na silu ne ide! lol lol
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #114 na: Veljača 04, 2019, 23:08:28 »

Hajde, sad mi je malo lakše. Ali nadam se da će nam svima uskoro krenuti.

Izvadio sam večeras ženku, baš je istraumatizirana. Našao sam u akvariju i 10-15 komada ikre pa sam je usisao i ubacio za svaki slučaj u ono sito za octene jeguljice. Znam da su šanse skoro nikakve da je ta ikra oplođena, ali tko zna!? Mužjak je imao dosta velik trbuh, možda je i došlo do nekakvog kvazi pokušaja mrijesta pa je pojeo ikru. Uglavnom, nemam pametnija posla pa se sada s tim zabavljam.

Za nekoliko dana ubacujem red dragone kad vidim hoće li se šta izleći ili neće.
« Zadnja izmjena: Veljača 04, 2019, 23:12:21 od Werther » Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #115 na: Veljača 05, 2019, 09:48:59 »

Jutros je mužjak imao prazan trbuh, a na dnu boxa sam našao bijela govanca. Njega sam isto sinoć izvadio iz mrijesnog akvarija.

Nekih 13 komada ikre je u malom situ, koje je pak ubačeno u onu azijsku "hvataljku" koja ne propušta vodu (nabavljena prošle godine u Zürichu) tako da sito ne pluta diljem akvarija nego je pozicionirano ispod spužvastog filtera koji onako, radi malo "u prazno", tu i tamo koja kapljica padne pa malo uzburka vodu u situ.

Nego da se podsjetim malo. Neoplođena ikra bude obično bijele boje, a oplođena staklasta? Ili bež boje ili...?

A evo i par fotki da malo bolje vidite kako izgleda moja improvizacija.

« Zadnja izmjena: Veljača 05, 2019, 10:17:41 od Werther » Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #116 na: Veljača 06, 2019, 13:49:26 »

Koliko sam vidio sinoć i jutros, neće ipak biti ništa od one ikre.

Večeras ubacujem red dragon ženku u mrijesni akvarij da se malo upozna s prostorom i mjestima za skrivanje, pa onda dan poslije nju prebacujem u boks unutar mrijesnog akvarija, a mužjaka u akvarij.

Pa ću za vikend pokušati mrijest red dragona.
Evidentirano
CARPenter
Predsjednik

« Odgovor #117 na: Veljača 06, 2019, 14:10:31 »

Ni kod mene od one hrpe jaja niš!
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #118 na: Veljača 06, 2019, 14:50:07 »

Ni kod mene od one hrpe jaja niš!
Vidio sam na Facebooku.

S obzirom da ih je bilo preko 500 mogu samo reći da taj mužjak "nizašto nije". Cheesy
Evidentirano
CARPenter
Predsjednik

« Odgovor #119 na: Veljača 06, 2019, 23:25:49 »

Jalov!!! lol
Evidentirano
 Str: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11   Gore
  Ispis  

Skoči na: