Str: [1]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: samo za eksperte uzgajanja  (Posjeta: 682 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
TrueBettaLover
Betta

« na: Veljača 13, 2018, 15:35:36 »

Pozdrav svima,

jedno pitanjce.

Dali je ikad ikome ženjka izbacila žutu ikru?

Znam, da je bijela ikra u osnovi i da je bež ili malo potamni kada je oplođena ali potpuno žuta ¨no kan go¨.

E hajte se sad raspisat baš me interesuje.

pozdrav by, TBL
Evidentirano
Black Angel
Administrator

Spol: Ženski

Oh,I'm sorry,did my back hurt your knife??

« Odgovor #1 na: Veljača 13, 2018, 15:41:01 »

Pozdrav svima,

jedno pitanjce.

Dali je ikad ikome ženjka izbacila žutu ikru?

Znam, da je bijela ikra u osnovi i da je bež ili malo potamni kada je oplođena ali potpuno žuta ¨no kan go¨.

E hajte se sad raspisat baš me interesuje.

pozdrav by, TBL

Izmedu zute I svj. smede sam vidjela jedino kada zenka ispusti jaja sama... i to sam samo jednom vidjela kod zenke stare 2 godine koja nije mrijestena. Nekako sam to povezala s starosti ,kao "trula" jaja.  zbunjen
Evidentirano

Gordana 21.1.2008.
Tia 07.06.2013.
Lucas 27.9.2015.
TrueBettaLover
Betta

« Odgovor #2 na: Veljača 13, 2018, 15:49:12 »

Pa za te boje i ja sam do danas znao, ali ovde je riječ o mrijstu koji je bijo danas. Blue butterfly HM i PK show DD black ženjke, pa vidjeću sutra, da li će biti šta, a ženjka je stara 5 mjeseci moj mrijest od Sabrine.
Evidentirano
Joker
Moderator

« Odgovor #3 na: Veljača 13, 2018, 18:35:40 »

Do sada nisam imao takve slucajeve, ali mi barem nije upalo u oko da je ikra zuta. Ja bi rekao da su sva jaja do sada bila bijela ili svjetlo crem boje.
Evidentirano
TrueBettaLover
Betta

« Odgovor #4 na: Veljača 15, 2018, 12:25:08 »

Pozdrav.

što se tiče ikre, sve su se izlegle, nažalost, jerbo jih ogromno. Larve su isto tako plaho pogoleme, a što se tiče boje ikre, može da je hrana ili, da je povukla boju od lista. Prije mrijesti sam ubacijo jedan truhli list zlatog potusa, da mi proizvede infuzoriju a i u jedno da ima đe da gnijezdo napravi, pošto je list bijo natruho i žut pa su možda od njega povukle boju. Al hajt ti sad znaj, kako god uvjek nas nešto iznenadi. Najbitnije je da su se izlegle.

pozdrav, by TBL
Evidentirano
Black Angel
Administrator

Spol: Ženski

Oh,I'm sorry,did my back hurt your knife??

« Odgovor #5 na: Veljača 16, 2018, 00:53:53 »

Bas to, tko ce ga sada znati sto je bilo u pitanju.
Sretno sa malcima  lol
Evidentirano

Gordana 21.1.2008.
Tia 07.06.2013.
Lucas 27.9.2015.
TrueBettaLover
Betta

« Odgovor #6 na: Ožujak 02, 2018, 16:13:26 »

Pozdrav svima,

e ovako, isti mužjak druga ženjka, sestra od one prijašnje, nećete vjerovat opet žute ikre, drugi mrijest show pk i njegova sestra, Krisijanovog pk ikre kao i sve ostale do sada. Pošto mi je Josip dao drugačiji pogled na crne plakate, odlučio sam da nastavim sa njima. Dva mužjaka su u pripremi sa ženjkama iz istog mijesta, pa ako ikre budu žute onda je do njih ako ne, onda je mužjak u ¨iber¨ plodan.

pozdrav by, TBL
Evidentirano
TrueBettaLover
Betta

« Odgovor #7 na: Ožujak 03, 2018, 15:55:04 »

Misterija rješena, crne ženjke bacaju žutu ikru. Čak jedna je sama napravila gnijezdo, izbacila ikru, te je pohranila u gnijezdo, takođe i ta ikra je bila žuta, a zbog čega ,evo da vam kažem, baš i nejmam pojma .

pozdrav, by TBL
Evidentirano
 Str: [1]   Gore
  Ispis  

Skoči na: