Str: 1 [2]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: CTPK  (Posjeta: 2666 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Black Angel
Administrator

Spol: Ženski

Oh,I'm sorry,did my back hurt your knife??

« Odgovor #15 na: Svibanj 08, 2017, 23:22:01 »

Pa time I hranim,vidim recimo razliku,flasirane su ko gujde a ove curke u biljnom akvariju I frajer su..vise slank. :/ Previse tjelovjezbe...

Black Angel Mobile
Evidentirano

Gordana 21.1.2008.
Tia 07.06.2013.
Lucas 27.9.2015.
blacktihi
Moderator

Spol: Muški

« Odgovor #16 na: Svibanj 08, 2017, 23:43:51 »

Ima tu još nekoliko detalja koji su vezani uz starost, broj hranjenja na dan, količina hrane u jednom obroku... Kod mene to nije baš najbolje, pa se nađu ribe kojima su prsne peraje toliko problematične tako da se radi o ribama koje bi bile diskvalificirane na izložbama... Carp to puno bolje radi

U slučaju zabiljenog akvarija, to mislim da bi TBL imao puno toga za reći, ali kod mene jednostavno si ne mogu dopustiti luksuz da bette uzgajam u akvarijim sa podlogom i biljem... Kod mene u uzgojnim akvarijima ne koriste se ni filteri ni pumpe, nitrati znaju podivljati, ali sve to na kraju samo očvrsne ribu... Nedavno sam se pitao odakle mi jedan žuti HM primjerak. Nije više u stanju za izložbe, ali vrlo vjerojatno bi se mogao mrijestiti... Mislim da je star 19-20 mjeseci.

DTPK koji je prije koji tjedan svojio prvo mjesto na izložbi također je te starosti isto kao i one kratkorepe bette koje su osvajale nagrade u Zurich...

CT primjerak koji je išao u Zurich, također je preko godinu dana star, ali on im neke genetske mane i zato nije uspio, ali kako sada radim na ovoj liniji, vrlo je vjerojatno da ću sa nekim zaokretom uspjeti rješiti i dugorepu kategoriju...

Kako početkom godine uglavnom radim sa starijim ribama, ima tu još nekoliko detalja o kojim ću najvjerojatnije pričati kasnije u nekoj drugoj temi vezanoj uz genetiku HM ženki koje pobjeđuju na izložbama, odnosno o samom HM standardu... Ima tu nekih stvari koje nisu baš OK

Evidentirano
blacktihi
Moderator

« Odgovor #17 na: Svibanj 14, 2017, 19:07:22 »

Bas sam pogledao kada sam započeo ovu temu.... Skoro prije dvije godine... Bilo je tu nekih skretanja, slijepih ulica, i sada bi se reklo da je ovo izgubljeno vrijeme, pogotovo kada se vide slike u prilogu...

No, uvjeren sam da će već u sljedećem koraku doći željeni rezultat....

Uglavnom, mužjak i ženka su iz istog mrijesta...

Genetska podloga:
- kod mužjaka je  kratkorepi x dugorepi + CTxCT (iako je redukcija loša) ili normalni x CT
- kod ženke je      kratkorepi x kratkorepi + normalni x CT (loša redukcija)

U sljedećem koraku očekujem pojavljivanje prvih kratkorepih CT primjeraka, poboljšanu redukciju i smanjivanje broja račvanja samo na primarno račvanje u većini slučajeva

Ako bude sreće, biti će sremni za Zagrebačku izložbu...
Evidentirano
Drazen
Administrator

Osnivač BS udruge

« Odgovor #18 na: Svibanj 14, 2017, 23:21:39 »

Lijepe ribice  betta
Evidentirano
 Str: 1 [2]   Gore
  Ispis  

Skoči na: