Str: 1 ... 9 10 [11]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Bettice u akvariju od 75 litara  (Posjeta: 12742 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Melani
Mini Betta
**

Spol: Ženski

« Odgovor #150 na: Svibanj 08, 2015, 11:11:40 »

kao da se zaljepilo za rub peraje
« Zadnja izmjena: Svibanj 01, 2017, 22:33:33 od blacktihi » Evidentirano
Joker
Moderator

« Odgovor #151 na: Svibanj 08, 2015, 15:46:56 »

Meni to vise izgleda kao neki tumor. Ali kako nikada nisam imao Corye ne znam da li se on i kod njih javlja.

A sto se tice onih bijelih tocaka na prvoj slici, mislim da su one na staklu a ne na ribi.
Evidentirano
Melani
Mini Betta
**

« Odgovor #152 na: Svibanj 08, 2015, 16:59:18 »

Bijele točkice su pijesak. definitivno.
Pokušala sam uhvatiti coryja i jedino što sam uspjela je razbucat bilje i počupat cabombu mrežicom. Pričekat ću da padne mrak pa ću ga pokušat uhvatit po mraku.
Evidentirano
Melani
Mini Betta
**

« Odgovor #153 na: Svibanj 30, 2015, 13:56:35 »

U AQ je stanje po pitanju koryja je nepromjenjeno. Ja sam zaključila da jadan ima nekakvu izraslinu. Liči kao dio perajice, ne raste i ne smanjuje se. Nisam ih više pokušavala uloviti.
Nego... imala sam bost na betti. Jedan dan poslje promjene vode ubacila sam po običaju FFM i valjda je betta baš uletila u taj bijeli oblak (samo stam stavila to u vodu) i na večer je jadan imao oko skroz vani, sastrane usta nešto bijelo, ljuske su se n toj strani glave nakostriješile, na obrazu je podudarila krv. On je stalno bio na površini kod grijača. Iduči dan sam ga odvojila, kupila furanol i ectopur sol. Napravila sam kuru lječenja od šet dana, po uputi na pakiranju. U aq sam dodala voogel (ili kako se već piše) i žličicu ectopura. Bettu stavila u mrak dodala zrak, u aq ugasila svjetlo (da ja ne gledam njih ni oni mene). Idući dan je počeo da pliva, oko i dalje ogromno. Uglavnom, poslje par dana oko je počelo da splašnjava, ta stana lica mu je uvijek imala neki mjehurić (kao da se doslovno ispuhuje) i uglavnom sedmi dan opet promjena vode i nazad buč u akavarij. Oteklina se kroz povukla, on pliva i jede, ta stana lica mu je svjetlija i oko je tek od danas potpuno čisto (prošlo cca dva tjedna). Da li je moguće da je FFM pokrenuo kakvu reakciju koja je upalila betti oko? Inače uredno čistim i održavam akavarij.
Evidentirano
Melani
Mini Betta
**

« Odgovor #154 na: Srpanj 15, 2015, 08:26:14 »

Bez obzira na to što mjenjam vodi svakih 5 dana (30%), palim svijetlo tek popodne, što dobar dio dana radi klima, što je otvoren poklopac za hranjenje, valjda zato jer je aq u niši među zidovima i policama, pregrijavanje je veliko ( jučer 32 C) . Fali mi jedan cory i dvije neonke. Nigdje ne mogu naći tjelesa. Valjda ostali pojeli.  cry12

Stavila sam ledenu plošku u najlon pa u filter ( ima mjesta ispod poklopca). Vjerujem da neće biti veliki šok ako uopće uspije ta metoda.
Malo sam u šoku. To su mi prve smrti, da nisu vezane za friško stavljene ribe u aq. Prije toga na samom početku su mi ginula tri otića u roku tjedan dana od kako sam ih donesla kući.
Inače sve ostalo ok. Bilje divlja i djeluje đunglovito. Leću sam ipak izbacila van (gnjus), i eto lopoč pluta pa se bettan opet veseli.
Evidentirano
blacktihi
Moderator

Spol: Muški

« Odgovor #155 na: Srpanj 15, 2015, 09:49:03 »

To što opisuješ su sasvim normalne pojave u akvarijima u ovo doba godine... Ono što eventualno možeš napraviti je podmetnuti između stakla i poklopca olovku ili neki drugi predmet i na taj način ćeš dobiti više strujanja zraka, ali ni to neće bitno pomoći....

Ako ti ovo stvarno stvara velike probleme, eventualno rješenje možeš napraviti sa ventilatorom od kompa i 12 V napajanjem, ali kako to rješenje košta oko 150 do 200 kuna vidi što ti je isplativije.... Kada temperature padnu obnoviti faunu ili uložiti u ovo i držati temperaturu na stablinih atmosferska temperatura - 3 do 4 C...

Treća varijanta je chiller, gdje početne cijene idu od 1200 kuna pa na više, ali tada ti je temperatura ona koju narihtaš
Evidentirano
Werther
Moderator

Spol: Muški

« Odgovor #156 na: Srpanj 15, 2015, 10:13:15 »

Da, ljeti je to tako. sram

Osim ovog što je blacktihi spomenuo, jedino što još možeš jest klimatizirati prostor u kojem živiš i u kojem je i akvarij. Pa će biti ugodno i vama i ribama. Cheesy
Evidentirano
Joker
Moderator

« Odgovor #157 na: Srpanj 15, 2015, 13:20:23 »

Ili jos jedna varijanta, stavis u plasticnu bocu vodu koju onda u zamrzivacu smrznes i onda kao takvu stavis u AQ. Led ce se polako topiti i na taj nacin rashladiti vodu u AQ a parametri vode se nece mijenjati, jer voda nece ostati u AQ.

Kada se jedna boca "otopi" zamjenis ju drugom.

Vrijedi pokusati.
Evidentirano
Melani
Mini Betta
**

« Odgovor #158 na: Srpanj 16, 2015, 11:03:32 »

Sa ledenom ploškom u filteru+ugašano svijetlo sve do predvečer, onda klima i upaljene lampe+podignut poklopac - temperatura ne prelazi 28C. Spustila sam malo razinu vode da bettan ne iskoči.
Evidentirano
Melani
Mini Betta
**

« Odgovor #159 na: Prosinac 24, 2015, 17:04:01 »

Evo moj betan je neki dan uginuo. Sve je bilo ok dok je jeo. Imao je bolje i lošije dane. Nisam ga vračala u akvarij. Uf.

Danas sam napravila čišćenje akvarija. Nisam ga dirala kako sam bettu izvadila van. Počupala sam masu mladica  Valisnerije, ošišala je, cabombu sam isto skratila i počupala. Moram nabavit novu lampu. Meni se nekako ipak čini da je ona koja od starta svijetli svjetlo rozo (neka flora lampa) pokvarena. Ubacila sam sol i filter medium, gnojivo u štapićima.
 Sa nabavkom novih ribica (bette) ću pričeti. Nije pomor u akvariju, razbore se ganjaju i mrijeste, neonke ih jedu, bicolor uživa u svom kokosu, plecosa sam poklonila, otišao je u 300 l. Trenutačno se vidim kao Darla iz crtića "Finding Nemo"...  

« Zadnja izmjena: Svibanj 01, 2017, 22:33:58 od blacktihi » Evidentirano
 Str: 1 ... 9 10 [11]   Gore
  Ispis  

Skoči na: