Str: [1]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Šarene  (Posjeta: 4131 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
CARPenter
Predsjednik

Spol: Muški

« na: Siječanj 28, 2014, 21:18:35 »

Od svih beta koje sam vidio ovi jako šareni plakati me oduševljavaju, to bih htio imat, kako doći do toga, kakve su procedure kod uvoza, pošto sam našao par prodavača koji šalju, ali je upitno dali ribe to mogu preživjeti, a skupooo...

Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #1 na: Siječanj 28, 2014, 23:20:24 »

Bilo je prekrasnih marble plakata na našoj prvoj IBC izložbi u Zagrebu, šteta da se nisi prije "pojavio" na forumu.

Na ovom linku možeš pogledati izvještaj kao i većinu fotki betta (pa i te marble plakate):
http://bettasvijet.com/smf/index.php?topic=3896.0
Evidentirano
CARPenter
Predsjednik

« Odgovor #2 na: Siječanj 28, 2014, 23:55:16 »

Ma sad sam luuuddd betta! Ne dugo nakon tog iventa sam i nabavio ribe, prije ih nisam nikad ni imao, neke gupije u tegli ko klinac koji su krepali nakon par dana sram

Kolika im je bila cijena za par i pojedinačno kako bi znao da li da razmišljam o tome ili ne. Promjeni vodu!
Evidentirano
Joker
Moderator

« Odgovor #3 na: Siječanj 29, 2014, 09:31:42 »

Radi se zaista o lijepom marble paru.

Kao sto je Werther napomenuo, slicnih marble Betta smo imali i na nasoj izlozbi u ZG koje sada dijelom plivaju kod mene doma.  

Nadam se da ce biti potomaka, pa da cu ih moci ponuditi i ovdje na forumu.

No, kako cemo u listopada ionako organizirati novu IBC izlozbu u ZG, najbolje ti je tada doci i vidjeti sto se nudi. Jer tada ces sve ribe moci osobno vidjeti i odluciti da li ti odgovaraju ili ne. Naravno, ne mozemo sada vec znati kakvih riba ce sve biti i po kojoj cijeni ce se prodavati, jer to odlucuju uzgajivaci koji salju svoje ribe. Dakle rizik da ih mozda ipak nece biti uvijek postoji.

Ali mislim da je to ipak bolja opcija nego narucivati preko interneta. Jer kao sto si i sam vidio kupnja preko interneta je vrlo skupa.

Kako smo na forumu vec raspravljali o temi kako nabavljati kvalitetne bette, mozda je najbolje da sve detalje o tome procitas OVDJE.
« Zadnja izmjena: Siječanj 29, 2014, 09:34:22 od Joker » Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #4 na: Siječanj 29, 2014, 23:38:33 »

Što se tiče cijena, teško je procijeniti kakve će cijene biti na 2. Hrvatskoj Betta Svijet izložbi (u listopadu ove godine) jer to ovisi prvenstveno o uzgajivačima koji će se natjecati sa svojim bettama.

Ali na ovoj 1. Hrvatskoj Betta Svijet izložbi koja je bila prošle godine, cijene za pojedinačne bette su bile u rasponu od 45 do 115 kn, a za parove je cijena bila 100 kn po paru. To baš i nije jeftino, ali zapravo su cijene bile vrlo povoljne s obzirom na to kako se kreću cijene takvih betta na ostalim europskim IBC izložbama.

Prednost je definitivno to što kad dođeš na takvu izložbu možeš vidjeti sve bette uživo i tek onda izabrati onu koja ti se najviše sviđa. Cheesy

Evidentirano
CARPenter
Predsjednik

« Odgovor #5 na: Ožujak 03, 2014, 22:51:51 »

Nisam mogao izdržati, pa sam nabavio nekakve šarene...

Ženke, žuta ct s crveno-smeđom flekom u repu i manja ct sivo plavkasta, pod nekim kutem zlatna...

Mužjak plakat...

Evidentirano
Silver Dragon
Pikolo Betta
*

Spol: Ženski

« Odgovor #6 na: Veljača 27, 2015, 01:08:19 »

i jedna za Jokera - Joker betta  bravo
Evidentirano
Joker
Moderator

« Odgovor #7 na: Veljača 27, 2015, 14:14:53 »

lol
Evidentirano
CARPenter
Predsjednik

« Odgovor #8 na: Lipanj 03, 2015, 08:38:11 »

Šarenije valjda ne može biti inlove, ali 500+dolara...

http://www.aquabid.com/cgi-bin/auction/auction.cgi?fwbettashmp&1433417829

Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #9 na: Lipanj 03, 2015, 17:54:42 »

Sa 15 dolara na 501 dolar... i to za sada. Baš me zanima kako će završiti ova aukcija. Cheesy

Nisam već dugo gledao što se nudi na Aquabidu, a eto dokaza da zna biti vrlo zanimljivo. kul
Evidentirano
 Str: [1]   Gore
  Ispis  

Skoči na: