Str: 1 [2]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Betta foerschi  (Posjeta: 2189 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Werther
Moderator

Spol: Muški

« Odgovor #15 na: Siječanj 08, 2016, 15:18:57 »

Imao sam manado kao podlogu, korijen i poneki catappa list. Vodu sam vjerojatno miješao u omjeru 1/2 obična voda : 1/2 RO voda ili 1/3 obična voda : 2/3 RO voda. Znači GH je bio oko 8-10, a PH oko 7.

Inače, preporuča se kao idealno GH 1-5 i PH 4-6.

Bilo je sigurno nekoliko mrijestova, ali te ženke koja je kod tebe i onog drugog, dominantnijeg mužjaka, koji je uginuo. Ali obično bi ti mrijestovi propali nakon nekoliko dana.

Osim što se taj par nije nikad još mrijestio, otegotna okolnost je i što više nisu "u najboljim godinama".

« Zadnja izmjena: Siječanj 08, 2016, 15:35:51 od Werther » Evidentirano
blacktihi
Moderator

« Odgovor #16 na: Siječanj 08, 2016, 18:47:30 »

Sve informacije možeš naći ovdje

http://www.seriouslyfish.com/species/betta-foerschi/

Po meni, ovo je jedna od najboljih online baza znanja vezanih uz akvaristiku
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #17 na: Siječanj 08, 2016, 23:46:23 »

Sve informacije možeš naći ovdje

http://www.seriouslyfish.com/species/betta-foerschi/

Po meni, ovo je jedna od najboljih online baza znanja vezanih uz akvaristiku

Slažem se s tobom. Seriously fish se i meni do sada pokazao kao najdetaljniji izvor informacija.

A što se tiče linka o Bettama foerschi, objavljen je još u prvom postu, zajedno sa linkom od IBC-a...
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #18 na: Siječanj 08, 2016, 23:58:46 »

Joker, našao sam u svojoj drugoj temi (Novi akvarij za divlje bette) nešto više o parametrima u tom akvariju, ali tu je voda zbog kamenja bila tvrđa. Kada su Bette foerschi bile same u prvom akvariju, parametri vode su vjerojatno bili kako sam i napisao u prethodnim postovima tj. voda je bila mekša.

Evo, da javim da su mi se mrijestile Bette foerschi i u ovom akvariju. Primjetio sam da nema dominatnog mužjaka prilikom hranjenja pa sam ga tražio i našao s punim ustima. Išao sam provjeriti kakvi su parametri vode i pH metar mi je pokazao da je pH 6.5, a TDS metar je izmjerio 390 ppm-a.

Ako uzmemo u obzir slijedeću tablicu za tvrdoću vode:

0 - 4 dH (0 - 70 ppm) vrlo mekana
4 - 8 dH (70 - 140 ppm) mekana
8 - 12 dH (140 to 210 ppm) srednje tvrda
12 - 18 dH (210 - 320 ppm) prilično tvrda
18 - 30 dH (320 - 530 ppm) tvrda

Znači da mojih 390 ppm-a otprilike odgovara 22.28 dH, dakle riječ je o tvrdoj vodi (iako koristim 50% RO vode i 50% obične vode). Ako usporedimo dobivenih pH 6.5 i GH 22,28 dH sa idealnim uvjetima za mrijest Betta foerschi gdje je pH 4.8-5.5, KH 0-1 i GH 0-1, zaključak je da taj mrijest jako teško može doći do kraja. Ako ipak uspije, onda bi to značilo ili da se Bette foerschi mogu mrijestiti i u tvrdoj vodi ili da ja moram nabaviti novi TDS metar. Cheesy

Bilo kako bilo, ako su se mrijestile, znači da se barem osjećaju ugodno u tom akvariju, ako ništa drugo...
Evidentirano
Joker
Moderator

« Odgovor #19 na: Travanj 09, 2018, 10:05:16 »

Evo nakon toliko godina, prekjucer jer uginula Foerschi zenka. Tako da je muzjak sada ostao sam.

Kako potomaka nije bilo, na zalost je to kraj Foerschi linije.  plakati plakati
Evidentirano
Werther
Moderator

« Odgovor #20 na: Travanj 09, 2018, 10:52:12 »

Evo nakon toliko godina, prekjucer jer uginula Foerschi zenka. Tako da je muzjak sada ostao sam.

Kako potomaka nije bilo, na zalost je to kraj Foerschi linije.  plakati plakati
Žao mi je zbog toga, ali nažalost dok su bili mladi nisu im se mogli osigurati idealni uvjeti, a traže baš mekanu i kiselu vodu.

Sada je već i taj mužjak nažalost previše star.

Evidentirano
 Str: 1 [2]   Gore
  Ispis  

Skoči na: